AKTUALNOŚCI

14.02.2019 Enea Akademia Sportu

1000 dzieci rywalizowało w kolejnej eliminacji turnieju Enea Mini Cup

W dniach 12-13 lutego zostały rozegrane kolejne siatkarskie turnieje eliminacyjne Enea Mini Cup. W tegorocznej edycji bierze udział 225 zespołów i ponad 1000 uczniów z poznańskich oraz wielkopolskich szkół. - Po raz pierwszy w historii rozgrywki odbywają się w dwóch halach POSiR przy ul. Spychalskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę - mówi Marcin Orlik, koordynator projektu.

Podczas dwóch dni rozgrywek na pakietach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji rywalizowało blisko 1000 dzieci w 225 zespołach z poznańskich i wielkopolskich szkół. Łącznie rozegrano 630 meczy, a w tym roku do rozgrywek dołączyły zespoły z Jarocina, SP 61 ze Szczepankowa, SP 2 Plewiska i UKS Sportowiec Borowo. Pierwszego dnia odbyły się zawody w kategorii siatkarskich „dwójek” zarówno chłopców jak i dziewczynek, natomiast drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły 3 i 4 osobowe.

- Po raz pierwszy w historii rozgrywki odbywają się w dwóch halach POSiR przy ul. Spychalskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Halę B znamy doskonale z meczy pierwszoligowej drużyny Enea Energetyk Poznań, natomiast niedawno wyremontowana Hala C nadaje się również idealnie do organizacji tego typu imprez. Bliskie położenie obu obiektów oraz zaplecze pozwoliło na sprawne przeprowadzenie ostatnich turniejów eliminacyjnych i jestem przekonany, że impreza na dłużej zagości w tej lokalizacji - mówi Marcin Orlik, koordynator projektu.

Enea Mini Cup składa się z 8 turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego. Po pierwszych turniejach następuje podział na grupy złotą i srebrną, w której uczestnicy rywalizują na kolejnych etapach. Następne turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane 26 i 27 marca, natomiast turniej finałowy odbędzie się 22 maja. Podobnie jak w ubiegłym roku nagrodą dla najlepszych szkół będzie wyjazd na siatkarski obóz do Kołobrzegu, gdzie zwycięscy będą mieli okazję trenować w doskonałych warunkach pod okiem siatkarskiej sławy. Dotychczasowe edycje pokazały, że udział w Enea Mini Cup oraz wyjazdowym obozie jest dla wielu młodych zawodników i zawodników przepustką w kierunku świata wyczynowego sportu.

WYNIKI DWÓJEK – 12.02.2019 r.

Chłopcy:

 1. Szkoła Podstawowa 34 (II)
 2. Szkoła Podstawowa 34 (I)

Dziewczynki:

 1. UKS Czerwonak (I)
 2. Enea Akademia Siatkówki (I)
 3. Szkoła Podstawowa 36 (I)

WYNIKI TRÓJEK - 12.02.2019 r.

Chłopcy:

 1. Szkoła Podstawowa Krotoszyn (I)
 2. Szkoła Podstawowa Krotoszyn (II)

Dziewczynki:

 1. Enea Akademia Siatkówki (I)
 2. Szkoła Podstawowa 6 Śrem (I)
 3. Szkoła Podstawowa 27 (I)

WYNIKI CZWÓREK - 12.02.2019 r.

Chłopcy:

 1. Szkoła Podstawowa 34 (I)
 2. Szkoła Podstawowa 70 (I)

Dziewczynki:

 1. Szkoła Podstawowa Śmigiel (III)
 2. Szkoła Podstawowa Śmigiel (I)
 3. Szkoła Podstawowa 15 (II)

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
 • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
 • Created by H7