AKTUALNOŚCI

22.05.2019 Enea Akademia Sportu

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Enea Mini Cup!

Zakończyła się tegoroczna edycja Enea Mini Cup. Wielki finał rozgrywek odbył się 22 maja w Poznaniu. W lidze udział wzięło prawie 1000 chłopców i dziewcząt, a 18 zespołów pojedzie w nagrodę na Siatkarskim Camp do Kołobrzegu. Zawody rozgrywane były pod szyldem Enea Akademia Sportu - projektu, dzięki któremu młodzi sportowcy mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Uczestnicy Enea Mini Cup 2019 rywalizowali w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Po pierwszych zmaganiach wszystkie drużyny zostały podzielone na grupę złotą oraz srebrną. W rozgrywkach rywalizuje prawie 250 zespołów w sześciu kategoriach: Dwójki Dziewcząt, Dwójki Chłopców, Trójki Dziewcząt, Trójki Chłopców, Czwórki Dziewcząt i Czwórki Chłopców. Wszystkie turnieje eliminacyjne odbywały się w halach B i C POSiR. W wielkim finale - 22 maja - wzięło udział łącznie 50 najlepszych drużyn z grup złotych w swoich kategoriach. Trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii otrzymały w nagrodę wyjazd na Camp Siatkarski do Kołobrzegu, który odbędzie się 11-13 czerwca 2019 r. pod okiem wielokrotnego reprezentanta Polski Marcina Prusa. Na kibiców, poza sportowymi emocjami, czekały dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchańce, fotobudka, a z nowości - blender bike czy symulatory ergometrów.

– Tworząc naszą Ligę Mini Piłki Siatkowej, postawiliśmy na rozwój dziecięcej siatkówki. Jesteśmy przekonani, że talentów sportowych należy szukać wśród dzieci i zachęcać je do wyboru tej właśnie dyscypliny sportu – mówi Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei. – Nasze działania w ramach Enei Akademii Sportu systematycznie wspierają system szkoleń najmłodszych sportowców. Pomagają nam w tym profesjonaliści, wspólnie z którymi wprowadzamy najlepszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – dodał Sławomir Krenczyk.

WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU FINAŁOWEGO

Dwójki dziewcząt

 1. SP Kostrzyn 1
 2. SP36 1
 3. SIATKARZ Jarocin 1

Dwójki chłopców

 1. SP34 2
 2. SP34 1
 3. UKS Czerwonak 2

Trójki dziewcząt

 1. SP27 1
 2. ENEA AS 1
 3. SIATKARZ Jarocin

Trójki chłopców

 1. SP34 1
 2. SP Krotoszyn 1
 3. SP Krotoszyn 2

Czwórki dziewcząt

 1. ENEA AS 1
 2. SP Śmigiel 1
 3. SP15 1

Czwórki chłopców

 1. SP Krotoszyn
 2. SP70 1
 3. SP34 1

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
 • Copyright © 2021 Klub Sportowy Energetyk Poznań
 • Created by H7