AKTUALNOŚCI

08.08.2018 Kajakarstwo

7 medali naszych kajakarzy na Mistrzostwach Polski U23!

W dniach 04-05.08 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzików i młodzieżowców, czyli do lat 23. Nasza drużyna spisała się wyśmienicie zdobywając 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Pierwszy na podium zameldował się Sławek Witczak, który wywalczył srebrny medal w jedynce na 200m. Następni brązowy medal wywalczyli w k-2 200m Robert Nowakowski z Piotrem Gajewskim. Ich wynik powtórzyły dziewczyny Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska w k-2 500m. Na zakończenie pierwszego dnia wcześniej wymienieni panowie wspólnie z Kacprem Dratwą pewnie zwyciężyli w konkurencji k-4 na dystansie 500m.

Drugi dzień ponownie bardzo dobrze rozpoczął Sławek Witczak sięgając po srebro w k-1 1 1000m. Ale największą niespodziankę sprawiły panie w k-4 500m, gdzie Martyna i Klaudia razem z Patrycją Lebiodą i Natalią Wojciechowską sięgnęły po złoto wygrywając minimalnie po pasjonującym finiszu z faworytkami z Katowic i Bydgoszczy. Ostatni medal zdobyła czwórka męska w składzie z dnia poprzedniego, która na dystansie 1000m musiała uznać wyższość tylko osady z Czechowic. Bardzo dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Jarek Kajdanek po zaciętym finiszu musiał zadowolić się czwartym miejscem w k-1 młodzików na 2000m. Także młodziczki zajęły wysokie lokaty, Oliwia Szorcz była 12, a Oliwia Klemczak 10 w k-1 oraz 8 wspólnie z Mają Kuśtą. Ponadto Martna Klatt była 6 w k-1 200m, a Klaudia Cyrulewska 8 na 500m. W tych konkurencjach bardzo dobrze zaprezentowały  się nasze juniorki, które w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami awansowały do finałów B i zajęły w nich wysokie lokaty, Patrycja Hołysz 2 na 500m, a Patrycja Lebioda 4 na 200m.