AKTUALNOŚCI

04.08.2019 Kajakarstwo

Mistrzynie Świata trenują nad Wartą.

Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska potwierdziły swoją wysoką formę zdobywając wraz z Małgorzatą Puławską i Julią Olszewską złoty medal Mistrzostw Świata U-23 w rumuńskim Pitesti w konkurencji K-4 500 m. Podwójna korona to dobry prognostyk przed przyszłorocznymi IO w Tokio.

W finale K-2 500 m poznańskiemu duetowi Klatt/Cyrulewska zbrakło do medalu 0,7 sek. Czwarte najmniej lubiane miejsce wśród sportowców to również wielki sukces wychowanek trenera Piotr Wojciechowskiego.

Sławek Witczak wystartował w konkurencji K-4 500 m. Niestety polskiej osadzie nie udało się awansować do finału A a w finale B nasza czwórka wywalczyła 3 lokatę.

Nasza najmłodsza uczestniczka Mistrzostw Świata Juniorów Natalia Wojciechowska startowała w konkurencjach K-4 i K-2 500 m. Obydwie osady wywalczyły finały B. Czwórka zajęła 6 a dwójka 2 miejsce.