AKTUALNOŚCI

21.07.2019 Kajakarstwo

Mocne kajaki Enei Energetyka Poznań!

Kajakarki i kajakarze Enei Energetyka Poznań znakomicie startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików na poznańskiej Malcie 19-20 lipca 2019. Swoją wysoką formę potwierdziły Mistrzynie Europy Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska, które zwyciężyły w konkurencji K-2 500 m ,Martyna w wyścigu K-1 200 m była druga i trzecia w K-1 500 m .
Dwa srebrne medale wywalczyli panowie. Sławomir Witczak/Robert Nowakowski w konkurencji K-2 200 m i osada K-4 Sławek Witczak/Robert Nowakowski/Kacper Dratwa/Mateusz Sowa na dystansie 500 m .

W drugim dniu regat dokładamy dwa medale.Srebro chłopaków w K-4 1000 m w składzie Robert Nowakowski/Sławek Witczak/Kacper Dratwa/Mateusz Sowa i złoto dziewczyn w K-4 500  m w składzie Natalia Wojciechowska/Klaudia Cyrulewska/Patrycja Lebioda/Martyna Klatt
Druga czwórka “Energetyka” w składzie Oliwia Klemczak/Weronika Aleksandrowicz/Sara Gronek/Weronika Jackowska przypłynęła na 7 miejscu.
Sławek Witczak w konkurencji K-1 1000 m uplansował się na 4 pozycji
Na torze Malta zaprezentowali się nasi młodzicy:Oliwia Sorcz była 8 a Kuba Wojciechowski uplasował się na 27 miejscu.