AKTUALNOŚCI

15.07.2019 Kajakarstwo

Złote Mistrzostwa Europy kajakarek Enei Energetyka Poznań.

Znakomicie zaprezentowali się kajakarze naszego klubu na Mistrzostwach Europy Juniorów i U-23. Na najwyższym stopniu podium zameldowała się osada K-4 z Martyną Klatt i Klaudią Cyrulewską. Nasze dziewczyny wspólnie z Małgorzatą Puławską i Julią Olszewską nie tylko trzeci rok z rzędu wywalczyły tytuł Mistrzyń Europy dla Polski to dodatkowo ustanowiły nowy Rekord Europy i Świata 1,31,507 sek.
Martyna Klatt z Klaudią Cyrulewską wystąpiły również w finale K-2 500 m i zajęły 7 miejsce.
Nasz jedyny przedstawiciel kajakarzy Sławek Witczak dzielnie walczył w finale K-4 500 m U-23 zajmując ostatecznie 8 lokatę.
Pierwsze szlify na tak dużej imprezie odebrała nasza juniorka Natalia Wojciechowska. Natalia wystartowała w konkurencji K-4 500 m i zawody zakończyła na półfinale, w którym polki zajęły 8 lokatę.
W klasyfikacji medalowej U-23 Polska zajęła 1 miejsce.
Gratulacje dla całej reprezentacji i trenerów: Maciej Juhnke i Tomasz Kryk.