AKTUALNOŚCI

04.03.2019 Siatkówka

1 Liga Kobiet: Enea Energetyk Poznań dwa kroki dalej od półfinałów

W 1 Lidze Siatkówki Kobiet na dobre wystartowała faza play-off. Siatkarki Enea Energetyk Poznań rywalizują w jednej z par tej części sezonu z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. W miniony weekend w stolicy Wielkopolski dwukrotnie lepsze okazały się siatkarki gości, które sobotni bój rozstrzygnęły w czterech partiach, a dzień później wygrały w trzech setach.

Energetyczny patent Jokerek

Wygląda na to, że podopieczne trenera Marcina Wójtowicza, mają w tym sezonie sportowy patent na poznanianki. Zawodniczki spod Bydgoszczy pokonały już bowiem Enea Energetyk Poznań w tym sezonie czterokrotnie. Po sobotnio - niedzielnej rywalizacji do trzech wygranych, świecianki prowadzą już 2:0. Od półfinału dzieli je więc zatem tylko, albo aż jedno zwycięstwo. Kolejne starcia zaplanowano w Świeciu już w najbliższą sobotę, tj. 9 marca, o godz. 16:00.

Sobotni roller coaster bez szczęśliwego finału!

Początek sobotniego spotkania wyglądał dla poznańskich kibiców wręcz imponująco! Podopieczne Marcina Patyka wyszły na parkiet bardzo energetycznie naładowane, co przekładało się na fantastyczną, wręcz jednostronną grę w pierwszym secie, który ostatecznie poznanianki wygrały 25:16. Kolejne odsłony sobotniego starcia wyglądały już nieco słabiej w wykonaniu popularnych #energetykgirls i finalnie na tablicy wyników zobaczyliśmy rezultat 1:2 w setach dla Jokera. Arcyciekawie wyglądała czwarta partia pierwszego meczu fazy play-off. Enea Energetyk Poznań mimo bardzo trudnego dla siebie wyniku (21:24) obronił kilka piłem meczowych i doprowadził do wyrównania 25:25. Niestety w ostatnich piłach zabrakło siatkarkom z Grodu Przemysława odrobiny zimnej krwi i całe spotkanie padło łupem przyjezdnych 1:3

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (25:16, 19:25, 15:25, 26:28)

Niedziele bez większych zmian

Niedzielną konfrontację zdecydowanie lepiej zaczęła przyjezdna ekipa. Była bardziej skoncentrowana, pewniejsza siebie. Szybciej złapała swój właściwy rytm gry oraz przede wszystkim czystą radość z grania w siatkówkę. Co dzięki skutecznej głównie grze w elemencie bloku, w miarę szybko przełożyło się na wynik 5:10. Gospodynie jednak w miarę upływu minut zdołały na szczęście wrócić na swoje tory. Główna w tym zasługa Klaudii Świstek, którą dzielnie wspomagały Simona Dreczka oraz Katarzyna Urbanowicz. Pojedyncze zrywy „energetycznego temu” niestety okazały się niewystarczające. W decydujących momentach premierowego seta sprawy w swoje ręce wzięły Adrianna Kukulska i Paulina Majkowska, a cała drużyna gości do końca pewnie i spokojnie utrzymywała swoją przewagę. Po krótkiej przerwie i naradach szkoleniowców, obraz boiskowych wydarzeń nie uległ znacząco zmianie. Joker kontynuował swoją dobrą, prostą, ale bardzo skuteczną grę. Przewaga świecianek utrzymywała się cały czas na poziomie 3-4 punktów, a wręcz idealnie swoimi koleżankami kierowała rozgrywająca Katarzyna Wenerska! Trzeci set, który później okazał się ostatnim, był najbardziej zaciętym i emocjonującym. Prawdziwe emocje zaczęły się od stanu 21:21, kiedy wydawało się, że odwrócenie wyniku jest w zasięgu Enea Energetyk Poznań. Świecie nie dało się jednak ostatecznie złamać, w efekcie czego Joker wygrał partię 25:23.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Świecie 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 0:2 dla Joker Mekro Energoremont Świecie

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań