AKTUALNOŚCI

11.03.2019 Siatkówka

1 Liga Kobiet: Siatkarska wojna dla Świecia! Koniec marzeń o podium

Od września znajdowały się "w czubie" rozgrywek 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Przez trzy tygodnie nie opuszczały nawet fotela lidera tabeli. Ostatnie tygodnie mimo ciężkiej pracy oraz ogromnej ambicji nie są pozytywne dla popularnych #energetykgirls. W sobotę podopieczne trenera Marcina Patyka pożegnały się z możliwością walki o awans do siatkarskiej elity.

Starcie w Świeciu przypominało weekendowe boje w stolicy Wielkopolski. To świecianki miały przewagę, sprawiały lepsze sportowe wrażenie, które mniej lub bardziej efektywnie potrafiły przełożyć na pozytywny dla siebie rezultat. Premierowa odsłona nie zapowiadała tak szybkiego zakończenia trzeciej ćwierćfinałowej bitwy. Obie ekipy grały praktycznie punkt za punkt. Zaważyły końcowe piłki. Choć nadmienić trzeba, że cały czas to jednak poznanianki goniły swoje przeciwniczki - próbując odrobić straty chociażby z drugiej połowy pierwszej odsłony. Niestety, ale w ostatnich piłkach ponownie zabrakło siatkarkom z Grodu Przemysława odrobiny zimnej krwi.

Historia znana z poprzendnich spotkań

Po przerwie i powrocie na parkiet kolejne odsłony toczyły się już w zasadzie pod dyktando gospodyń, które dominowały praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poczynając od bardzo dobrej zagrywki, nie mniej istotnego przyjęcia, a kończąc na skutecznej grze z kontry. Pojedyncze zrywy „energetycznego temu” niestety okazały się niewystarczające. Jokerki we własnej sali do końca pewnie i spokojnie utrzymywała swoją przewagę. Nie dając się ostatecznie złamać, w efekcie czego wygrały pewnie i zasłużenie cały mecz 3:0 oraz całą rywalizację ćwierćfinałową także w trzech konfrontacjach.

Joker Mekro Świecie - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:13, 25:20, 25:18)
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 0:3 dla Joker Mekro Świecie

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2020 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7