AKTUALNOŚCI

27.02.2019 Siatkówka

Czas na #PlayOff!

W najbliższy weekend w Poznaniu rozpocznie się najważniejszy etap siatkarskiej rywalizacji na zapleczu kobiecej ekstraklasy. Enea Energetyk Poznań w pierwszej rundzie play-off zagra z drużyną Joker Mekro Świecie. Sobotnie i niedzielne spotkania zostaną rozegrane o godz. 17:00 tradycyjnie w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34. - Od początku sezonu walczymy o medal i pod tym kątem nic się nie zmieniło - zapewnia Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

Podopieczne Marcina Patyka mają za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon zasadniczy w 1 Lidze Kobiet. Po 26 rozegranych spotkaniach Enea Energetyk Poznań ostatecznie uplasowała się na 4 pozycji z bilansem 17 wygranych meczy i 9 porażkami. Popularne „energetykgirls” w ostatnich pojedynkach wyraźnie szukały swojego rytmu gry, jednak faza play-off to całkowicie nowa historia.

- Kończymy rundę zasadniczą na 4 miejscu. Mimo ostatnich kilku spotkań których nie rozstrzygnęliśmy na swoja korzyść, wciąż jest to wysokie 4 miejsce dające możliwość grania o finałową „czwórkę”. Można powiedzieć, że wykonaliśmy  pierwszy krok, kończymy etap rundy zasadniczej i otwieramy nowy rozdział: play-off. Nasz cel jest niezmienny, chcemy zdobyć medal i być na podium. Chcemy grać dobra siatkówkę i wrócić do zwycięstwa przed naszymi wspaniałymi kibicami na poznańskiej „chwiałce”. Cały zespół mocno pracuje nad tym abyśmy grali atrakcyjną dla kibiców i nas siatkówkę. Tylko to da nam możliwość wejścia do strefy medalowej - mówi Marcin Patyk, trener Enea Energetyk Poznań.

Pierwsza runda z rachunkami do wyrównania

W pierwszej rundzie kolejnego etapu rozgrywek siatkarski z Wielkopolski zmierzą się z Jokerem Mekro Świecie. W fazie zasadniczej oba kluby zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. W obu przypadkach zwyciężyły siatkarki prowadzone przez trenera Marcina Wójtowicza. W Świeciu pod długim boju gospodynie wygrały 3:2, natomiast przed tygodniem w starciu zamykającym fazę zasadniczą rozgrywek w Poznaniu ponownie górą okazały się świecianki wygrywając 3:0. Jednak końcowy rezultat na tablicy świetlnej absolutnie nie pokazywał dramaturgii wydarzeń na parkiecie. Można powiedzieć, że zawodniczki Enea Energetyk Poznań mają swego rodzaju „rachunki do wyrównania”, dlatego w najbliższych spotkaniach z pewnością nie zabraknie emocji i sportowej rywalizacji do ostatniego punktu.

- Ostatnie mecze nie układały się po naszej myśli. Teraz zaczynamy najważniejszą część sezonu, fazę play-off. Zrobimy wszystko, aby wrócić na właściwe tory, jak i zrealizować cele, które postawiliśmy sobie przed tegorocznym sezonem. Mecze ze Świeciem na pewno dostarczą wiele emocji, dlatego zapraszam wszystkich do głośnego kibicowania i wspierania nas na „chwiałce” - przekonuje i zaprasza Aleksandra Pasznik, kapitan energetycznych dziewczyn.

- Mam nadzieję, że większość kontuzji mamy już za sobą i zagramy na miarę swoich możliwości. Od początku sezonu walczymy o medal i pod tym kątem nic się nie zmieniło, jednak cały czas z tyłu głowy myślimy o awansie do Ligi Siatkówki Kobiet. Jestem dobrej myśli i wierzę, że w weekend zobaczymy kawał dobrej siatkówki na poznańskiej „chwiałce” - dodaje Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Energoremont Świecie (1 runda Play-Off)

  • 1 mecz - sobota 2 marca, godz. 17:00 - Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34
  • 2 mecz - niedziela 3 marca, godz. 17:00 - Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7