AKTUALNOŚCI

25.03.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań 6 drużyną 1 Ligi Kobiet w sezonie 2018/2019

W meczu o piąte miejsce w I Lidze Siatkówki Kobiet siatkarki Enea Energetyk Poznań niestety musiały uznać wyższość gospodyń turnieju AZS-u Uni Opole. Poznanianki w żadnym z setów nie potrafiły przełamać granicy piętnastu punktów. Najlepszą zawodniczką spotkania została siatkarka gospodarzy Dominikę Mras. Dzień wcześniej „energetyczny team” pewnie pokonał AZS PŚ Gliwice (3:0).

Podopieczne trenera Marcina Patyka zmagania w opolskim turnieju zaczęły znakomicie! Już w premierowej odsłonie całkowicie dominując nad swoimi przeciwniczkami (7:1 i 12:5). Pokazując przewagę zarówno w przyjęciu, grze w ataku, ale przede wszystkim w elemencie własnej zagrywki, gdzie przodowały Barbara Cembrzyńska i Aleksandra Pasznik. Ostatecznie premierowa odsłona dla Poznania 25:11. Druga odsłona była bardzo zacięta i równa mniej więcej do wyniku 12:10) Wówczas serię punktową zaliczyła Simona Dreczka, a efektownie na kontrach grała Iza Rapacz. Ostatecznie 25:17 i pewnie prowadzenie w setach 2:0. Dominując praktycznie w każdym elemencie siatkarskiej sztuki nad ambitnym i walecznym przeciwnikiem. Trzecia i jak się okazała ostatnia odsłona była najbardziej zacięta i wyrównana. W trudnych chwilach swoje sportowe doświadczenie i zimną krew pokazały nasze siatkarki. Ostatecznie skończyło się 25:22 i w całym spotkaniu 3:0. To team ze stolicy Wielkopolski niezwykle pewnie wywalczył prawo gry o 5 miejsce na zapleczu kobiecej siatkarskiej elity w Polsce.

• Enea Energetyk Poznań – AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:11, 25:17, 25:22)
  • MVP meczu: Simona Dreczka (Enea Energetyk Poznań)

Siatkarski niedzielny koszmar ze Stegu Areny

Dzień później oglądaliśmy niestety zupełnie inną dyspozycję naszej drużyny. Już premierowa odsłona mogła zwiastować, że dla ekipy ze stolicy Wielkopolski może być to bardzo, bardzo trudna potyczka. Sporo nerwowości - prostych błędów własnych i pomyłek w ofensywie szybko ustawiły pierwszego seta (4:2, 8:3, 10:4). Po kilku minutach gry przebieg rywalizacji trochę się wyrównał (13:9). Dobre chwile niestety nie trwały długo. Gospodynie wróciły do świetnej gry i pewnie wygrały pierwszą odsłonę 25:15. Po krótkiej przerwie i powrocie na plac gry obraz sportowej rywalizacji nie za wiele uległ zmianie. W zasadzie od stanu 5:5, gdzie skutecznie atak skończyła dla poznanianek Aleksandra Muszyńska, na boisku zaczął praktycznie dominować jeden team. Nie licząc pojedynczych zrywów, przebieg gry toczył się w zasadzie od początku do końca pod dyktando opolskich akademiczek. Enea Energetyk przegrał tą odsłonę niespodziewanie szybko również 25:15. W trzecim secie w drużyny z Grodu Przemysława niestety nie miało miejsca oczekiwane przełamanie. Od stanu 10:2 stało się jasne, że to Uni postawi sportową kropkę nad "i". Tym bardziej, że ekipie Ilony Gierak i Joanny Pacak wychodziło dosłownie wszystko. W efekcie po ostatnim gwizdu sędziego na tablicy wyników oglądaliśmy jednostronny rezultat 25:11.

• AZS Uni Opole – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:15, 25:15, 25:11)
  • MVP meczu: Dominika Mras (AZS Uni Opole)

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań