AKTUALNOŚCI

08.10.2018 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań pewnie wygrywa w Krośnie. W środę mecz z Mazovią.

W sobotę 6 października siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrały pierwszy mecz wyjazdowy w Krośnie. Zawodniczki poznańskiej drużyny pewnie wygrały swoje spotkanie 3:0, a MVP spotkania została Karolina Różycka. W najbliższą środę o godz. 17:00 rozegrają kolejne spotkanie w Poznaniu z BlueSoft Mazovia Warszawa.

W miniony weekend podopieczne Marcina Patyka występujące w 1 Lidze Kobiet rozegrały swoje pierwsze spotkanie wyjazdowe. Dla poznańskiej drużyny druga kolejka ligowa rozpoczęła się już w piątek rano. Popularne Energetyk Girls odbyły poranny trening i zaraz po południu ruszyły w trasę liczącą blisko 600 km, meldując się w hotelu niedługo przed północą.

Spotkanie z Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass rozpoczęło się w sobotę o godz. 19:30. Drużyna Enea Energetyk Poznań podeszła do meczu bardzo skoncentrowana, ponieważ wszyscy wiedziała, że zespół z podkarpacia nastawiony jest na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Premierowa partia spotkania była bardzo zacięta. Oba zespoły rywalizowały punkt za punkt, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Enea Energetyk, wygrywając ostatecznie 25:21. W kolejnych setach drużyna z Poznania prowadziła grę pod swoje dyktando, pewnie zwyciężając obie partie do 19. Tym samym poznanianki zaliczyły drugie zwycięstwo w sezonie i przywiozły z Krosna komplet punktów. Świetny występ zaliczyła przyjmująca Karolina Różycka, która została wybrała MVP meczu.

Mecz w Krośnie miał szczególne znaczenia dla dwóch zawodniczek Enea Energetyk Poznań (Katarzyna Urbanowicz oraz Aleksandra Muszyńska), które w ubiegłym sezonie występowały w zespole z Podkarpacia. "Nie ukrywam, że powrót do Krosna i mecz z drużyną, której barw broniłam jeszcze w ubiegłym sezonie, dawał dodatkową ekscytację. Najważniejsze jednak było utrzymać koncentrację od pierwszego do ostatniego gwizdka. Jechałyśmy blisko 600 km, a naszym celem było zdobycie kompletu punktów. Cały zespół rozegrał bardzo dobre spotkanie, dzięki czemu pewnie zwyciężyłyśmy i teraz skupiamy się już na kolejnym meczu w Poznaniu" - powiedziała Aleksandra Muszyńska, środkowa Enea Energetyk Poznań.

Następna kolejka 1 Ligi Kobiet zostanie rozegrana już w najbliższą środę 10 października. Podopieczne Marcina Patyka zagrają w Poznaniu ze stołecznym zespołem BlueSoft Mazovia. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00 tradycyjnie w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7