AKTUALNOŚCI

21.03.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań powalczy o piąte miejsce 1 Ligi Kobiet na turnieju w Opolu

W najbliższy weekend siatkarski Enea Energetyk Poznań rozegrają turniej w Opolu, który zadecyduje o miejscach 5-8 w obecnym sezonie 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Poznanianki w pierwszym meczu zagrają z AZS Politechniką Śląską w Gliwicach, natomiast w drugiej parze zmierzą się drużyny z Wieliczki oraz Opola.

Podopieczne trenera Marcina Patyka powalczą o piąte miejsce na zakończenie tegorocznego sezonu 2018/2019. Na prośbę wszystkich czterech klubów rywalizujących w tej części rozgrywek, Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o zmianie systemu gier. W miejscu kilku wyjazdowych i domowych spotkań wszystkie drużyny zagrają podczas jednej imprezy organizowanej w Opolu w najbliższy weekend, która zdecyduje o kolejności poszczególnych ekip w obecnym sezonie 1 Ligi Siatkówki Kobiet.

Na dobry początek akademiczki z Gliwic!

Zmagania otworzy sobotnia potyczka 7R Solna Wieliczka z gospodyniami zawodów UNI Opole. W drugim meczu dnia siatkarki Enea Energetyk Poznań zmierzą się z akademiczkami z Gliwic. W rundzie zasadniczej rozgrywek ligowych podopieczne duetu Wojciech i Krzysztof Czapla uplasowały się na 8 miejscu z bilansem 11 wygranych i 15 porażek. Czołowymi postaciami w drużynie ze Śląska są siatkarki mające w swoim sportowym życiorysie występy na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Tu szczególne słowa uznania dla liderek AZSu - Magdaleny Kowalczyk (z.d. Wawrzyniak) grającej na pozycji atakującej oraz Sylwii Pelc (środkowa). Rywalizacja poznanianek z drużyną z Gliwic dwukrotnie kończyła się pewnym zwycięstwem #energetykgirls (3:1 oraz 3:0).

Zwycięscy pierwszych spotkań zagrają dzień później między sobą o miejsca 5-6, natomiast przegranym pozostanie rywalizacja o pozycje 7-8 w tegorocznych rozgrywkach.

Harmonogram turnieju

23 marca - sobota:
•    Mecz H, godzina 17:00: 7R SOLNA Wieliczka - UNI Opole
•    Mecz G, godzina 19:30: Enea Energetyk Poznań - Klub Środowiskowy AZS Politechniki Śląskiej

24 marca - niedziela:
•    Godzina 12:00: przegrany meczu H – przegrany meczu G
•    Godzina 15:00: zwycięzca meczu H – zwycięzca meczu G
 

Autor: Łukasz Klin (Enea Energetyk Poznań)

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2021 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7