AKTUALNOŚCI

21.02.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań powalczy w Poznaniu z Jokerem Świecie o rozstawienie w fazie play-off

Najbliższy weekend w Poznaniu to prawdziwa gratka dla wszystkich sympatyków siatkówki. Enea Energetyk Poznań podejmować będzie na własnym parkiecie piątą ekipę tabeli 1 Ligi Kobiet - Joker Mekro Energoremont Świecie. Od wyniku ostatniego spotkania rundy zasadniczej będzie zależało finalne rozstawienie w fazie play-off, dlatego emocji na poznańskiej „chwiałce” z pewnością nie zabraknie!

Mówisz Joker, myślisz – niespodzianka!

Zawodniczki trenera Marcina Wójtowicza, to jedna z większych i bardzo pozytywnych niespodzianek tegorocznego sezonu na zapleczu kobiecej siatkarskiej elity. Zawodniczki ze Świecia długo plasowały się bowiem w tabeli na ligowym "pudle". Dopiero przegrana w ostatniej kolejce z 7R Solną Wieliczka pozbawiła je ostatecznej obecności w ligowej "czwórce" przed decydującą fazą ligi, czyli play-off.

Siatkarki ze Świecia grają w tej edycji rozgrywek bardzo zbilansowaną siatkówkę. Dobra gra w ofensywie, bardzo przyzwoita defensywa oraz zagrywka, na którą poznanianki muszą zwrócić szczególną uwagę. Nie można też przy okazji nie wspomnieć o zbilansowanym składzie personalnym rywalek, dzięki czemu każda z siatkarek wnosi coś pozytywnego w szeregi swojej ekipy pojawiając się na placu gry. Tu szczególne słowa uznania dla liderek ekipy ze Świecia - Katarzyny Wenerskiej (rozgrywająca) i Weroniki Fojucik (przyjmująca). W tabeli Joker zajmuje bardzo wysoką, piątą lokatę z dorobkiem 49 punktów, na który to bilans składa się 16 zwycięstw i 9 przegranych.

Zostawią serce na boisku, by pokazać kibicom dobrą siatkówkę!

Popularne #energetykgirls będą chciały podczas sobotniego meczu wyjść z lekkiego siatkarskiego dołka. Od kilku spotkań podopieczne Marcina Patyka mają trudności ze znalezieniem i utrzymaniem swojego rytmu gry, jednak w meczu z Jokerem Świecie poznanianki chcą pokazać się z jak najlepszej strony, wygrać za trzy punkty i wrócić do swojej znakomitej gry przed najważniejszą częścią sezonu.

- Runda zasadnicza zbliża się ku końcowi. Lada chwila przed nami najważniejsza część sezonu. My krok po kroku staramy się robić swoje. Musimy i przede wszystkim chcemy z jak najlepszej strony pokazać się w najbliższym spotkaniu. Ostatni mecz pokazał, że każdy zespół w lidze walczy o zwycięstwo do ostatniej piłki. Mogę zapewnić, że ja i moje koleżanki z drużyny w meczu ze Świeciem zostawimy serce na boisku i damy z siebie wszystko, żeby pokazać kawał dobrej siatkówki - podkreśla w rozmowie z nami, Aleksandra Omelaniuk, atakująca Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Energoremont Świecie
Sobota, 23 lutego, godz. 18:00 - Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2020 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7