AKTUALNOŚCI

07.02.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań powalczy w Szczyrku z młodzieżową elitą

Po wielkich emocjach przy komplecie publiczności na poznańskiej „Chwiałce”, siatkarki Enea Energetyk Poznań, wicelidera rozgrywek 1 Ligi Siatkówki Kobiet, czeka pierwsze z dwóch spotkań wyjazdowych. W 24 kolejce popularne #energetykgirls zagrają w dalekim Szczyrku z uczennicami miejscowego SMS-u Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Solidne siatkarskie diamenty

Drużyna z dalekiego Szczyrku, prowadzona przez trenerski duet Wiesław Popik i Waldemar Kawka, w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze w seniorskich rozgrywkach. W poprzedniej serii gier młodzieżowa siatkarska elita ze Szczyrku dzielnie walczyła w Mielcu, gdzie ostatecznie w pięciosetowym starciu musiała uznać wyższość gospodyń, czyli tamtejszej UKS Szóstki (2:3). Młode siatkarki ze szkoły Polskiego Związku Piłki Siatkowej zajmują obecnie w ligowym zestawieniu wysoką, ósmą pozycję, mając aktualnie w swoim dorobku 29 punktów (9 wygranych oraz 14 porażek). W pierwszej rundzie rozgrywek w Poznaniu, siatkarki Enea Energetyk zainkasowały pewnie komplet trzech punktów. Do końcowej wygranej wówczas poznanianki poprowadziła Barbara Cembrzyńska, którą wybrano MVP meczu.

Wygrywać jak najwięcej i szykować się na play-offy

Aktualne wiceliderki rozgrywek zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet do rywalizacji przystąpią naładowane pozytywną energią po fantastycznym pojedynku, gdzie podopieczne Marcina Patyka urwały u siebie bezcenny punkt małopolskim "tygrysicom" (2:3). Jednocześnie poznanianki z dużym szacunkiem i sportową pokorą podchodzą do najbliższego ligowego spotkania.

- Jeszcze jest trochę czasu do najważniejszej fazy sezonu, czyli play-off. Mamy zdecydowanie nad czym pracować i poprawiać w swojej grze. Dyspozycja zdrowotna oraz nasza forma sportowa ma przyjść właśnie na decydującą fazę rozgrywek. Co nie znaczy, że nie chcemy wygrywać. Chcemy wygrywać, i jak zawsze cieszyć się grą w siatkówkę. Cieszyć tą grą też naszych kibiców! - mówi Klaudia Świstek, przyjmująca Enea Energetyk Poznań.

- Chcemy wygrywać kolejne spotkania. Jesteśmy przecież profesjonalistkami. Mamy swoje ambicje oraz cel do wykonania. Szczyrk, dalej Tarnów, a u siebie na koniec Świecie, to nie będą łatwe mecze, ponieważ w tej lidze każdy walczy o "coś". Trzeba się po prostu spiąć, zrobić swoje i wygrać te starcia na koniec części zasadniczej - powiedziała przed meczem w Szczyrku, Aleksandra Pasznik, rozgrywająca Enea Energetyk Poznań. - Absolutnie nie patrzymy obecnie na tabelę. Tabela jest zresztą tak ciasna, że zupełnie nie ma sensu obliczanie czegokolwiek. Trzeba patrzeć do przodu - z meczu na mecz. Wygrywać jak najwięcej i po prostu szykować pełną gotowość na play-offy - podsumowała kapitan #energetykgirls.

SMS PZPS Szczyrk - Enea Energetyk Poznań
Sobota, 9 lutego, godz. 17:00 - Hala SMS-u w Szczyrku, ul. Plażowa 8

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7