AKTUALNOŚCI

04.01.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań wraca do walki o fotel lidera w 1 Lidze Kobiet

Po krótkiej przerwie świątecznej wracają rozgrywki siatkarskiej 1 Ligi Kobiet. Enea Energetyk Poznań zajmuje obecnie fotel wicelidera rozgrywek i w najbliższy weekend powalczy o pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku na bardzo trudnym terenie w Opolu.

Podopieczne dobrze znanego w Wielkopolsce Nicolii Vettoriego obecnie zajmują bardzo wysoką szóstą lokatę w zestawieniu 1 Ligi Kobiet. Siatkarki ze stolicy polskiej piosenki, od pewnego czasu spisują się na parkietach dosłownie śpiewająco! Na ich wysoką pozycję składa się 31 punktów (13 wygranych i 4 porażki) oraz bilans setów 41:31. Pozytywnym bodźcem przed najbliższą kolejką będzie z pewnością zaskakujące zwycięstwo Uni Opole w ostatnim meczu z liderem tabeli – 7R Solną Wieliczka.

Do najważniejszych ogniw akademiczek z Opola należą z pewnością doświadczona i grająca bardzo równo w polu serwisowym Ilona Gierak oraz kończąca większość akcji na środku siatki Joanna Pacak. Obie wspomniane zawodniczki mają na swoim koncie bogatą kartę związaną z rozgrywkami Ligi Siatkówki Kobiet.

Nabrały świeżości i chcą energetycznie rozpocząć Nowy Rok!

Podopieczne trenera Marcina Patyka miało dłuższą chwilę oddechu od siatkówki. Swój mecz z UKS Szóstą Mielec (3:0) rozegrały bowiem awansem znacznie wcześniej, co pozwoliło zawodniczkom oraz sztabowi trenerskiemu na nie co dłuższy sportowy „reset”. Wicelider rozgrywek wrócił do treningów w sylwestrowy poniedziałek, a zawodniczki Enei Energetyka zgodnie przyznają, że są wypoczęte oraz stęsknione za sobą oraz siatkarskimi zmaganiami.

- Nowy Rok, nowe wyzwania! Najbliższym, jest przywiezie 3 pkt z Opola. Od poniedziałku trenujemy już na pełnych obrotach. Po przerwie świątecznej wróciłyśmy wypoczęte i spragnione gry. Widać to na treningach. Nasza praca jest intensywna, nabrała świeżości. Chcemy wejść dobrze w Nowy Rok! Bądźcie z nami i trzymajcie za nas mocno kciuki - mówi Iwona Zuzel, rozgrywająca popularnych #energetykgirls.

AZS UNI Opole - Enea Energetyk Poznań
Sobota, 5 stycznia, godz. 15:00 - Hala Stegu Arena, ul. Oleska 70

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7