AKTUALNOŚCI

13.01.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań wygrywa i umacnia się na pozycji lidera!

#energetykgirls wygrywają pierwsze noworoczne spotkanie na własnym parkiecie. Podopieczne Marcina Patyka nie dały szans Budowalnym Toruń wygrywając przy komplecie publiczności 3:0. MVP spotkania została wybrana Simona Dreczka.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Skuteczniej zagrywały oraz umiały wykorzystać błędy powoli wchodzących na swój poziom gry gospodyń (0:4 i 1:5). Po kilku minutach poznanianki zdołały opanować sytuację, a drużynę pociągnęła swoją dobrą grą Barbara Cembrzyńska. Od stanu 8:8 walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Wszystko co najważniejsze w premierowej odsłonie rozegrało się dopiero po 25 punkcie! W prawdziwej siatkarskiej wojnie nerwów więcej zimnej krwi, ale i niezbędnego spokoju zachowały podopieczne Marcina Patyka, które zwyciężyły 28:26.

Nie drażnij lidera, czyli pokaz siatkarskiej mocy!

Po krótkiej przerwie i powrocie obu zespołów na parkiet, komplet publiczności, a w tym liczna grupa fanów z Grodu Kopernika, oczekiwała dalszych emocji oraz wrażeń. Te zaś zakończyły się zaskakująco szybko. Od wyniku 10:10 i czasu dla poznańskiej drużyny, z minuty na minutę zawodniczki Enei Energetyka Poznań przyjmowały pewną kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, ostatecznie pewnie wygrywając drugą odsłonę 25:14.

Energetyczna kropka nad "i"

W trzeciej części gry sytuacja na parkiecie niewiele się zmieniła. Optycznie i punktowo dominowały dziewczyny ze stolicy Wielkopolski. Przy stanie 19:14, a kilka chwil później nawet 22:19 wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, jednak wtedy z bardzo dobrej strony pokazały się przyjezdne z Torunia. Początkowo doprowadziły do wyrównania, a następnie walka toczyła się kilkukrotnie o piłki setowe i meczowe. Ostatecznie jednak trzecia odsłona padła łupem popularnych #energetykgirls 29:27, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0 poznańskiej drużyny.

- Cieszymy się oczywiście ze zwycięstwa. Gratuluję i dziękuję dziewczynom za pracę jaką wykonały, ale mamy świadomość, że przed nami jeszcze jest bardzo wiele grania. Bardzo trudnego grania. To, że obecnie jesteśmy liderem tabeli trzeba przyjmować z pokorą i pracować dalej. Musimy spokojnie i konsekwentnie grać swoje na parkiecie. Na tym się skupiamy, takie jest nasze zadanie - powiedział po meczu dziennikarzom trener, Marcin Patyk.

Enea Energetyk Poznań – Volley Toruń 3:0 (28:26, 25:14, 29:27)
MVP meczu:
Simona Dreczka (Enea Energetyk Poznań)

Czas na stację: Dębowe Miasto!

Zawodniczki Enea Energetyk Poznań czeka teraz kolejne trudne zadanie. W najbliższą środę tj. 16 stycznia, o godz. 17:00 zmierzą się bowiem w Dąbrowie Górniczej, z miejscowym MKSem, który w chwili obecnej zamyka czołową czwórkę obecnych rozgrywek 1 Ligi Siatkówki Kobiet. We wczorajszym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 7r Solną Wieliczkę 3:1, dzięki czemu poznański Energetyk umocnił się na pozycji lidera i powiększył przewagę w ligowej tabeli nad drużyną z Małopolski do 5 punktów.

autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7