AKTUALNOŚCI

06.01.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań wygrywa w Opolu i wraca na fotel lidera 1 Ligi Kobiet

Siatkarki Enea Energetyk Poznań wracają "z tarczą" z Opola! Popularne #energetykgirls rozegrały bardzo dobre spotkanie, pokonując Uni Opole 3:1 w pierwszym tegorocznym starciu. MVP meczu wybrana została Aleksandra Omelaniuk.

Zawodniczki ze stolicy polskiej piosenki postawiły bardzo trudne warunki przyjezdnym z Poznania i z pewnością chciały przedłużyć swoją dobrą passę. Pierwsze odsłona spotkania przebiegała zgodnie z ich planem i zakończyła się zwycięstwem miejscowych 25:20. W kolejnych partiach zmagania na parkiecie wyglądały już zupełnie inaczej. Podopieczne Marcina Patyka wróciły do swojej dobrej gry i to one zaczęły dyktować warunki. Duża w tym zasługa Aleksandry Omelaniuk, która pojawiła się na parkiecie w miejscu słabiej dysponowanej Izabelli Rapacz. Popularna "Oli" z roli zmienniczki wywiązała się wręcz wyśmienicie! Znacząco przyczyniając się do wyjścia przez poznanianki ze sportowej opresji chociażby w trzeciej części gry. Wówczas to rezultat na tablicy świetlnej pokazywał 22:19 dla Opola. Bardzo istotnym elementem na parkiecie była również doskonała gra w bloku zawodniczek Enea Energetyk Poznań.

Cenne 3 punkty i fotel lidera!

Ostatecznie w Opolu lepsze okazały się zawodniczki z Wielkopolski wygrywając całe spotkanie 3:1. Tym samym przerwana została imponująca passa Uni Opole 11 zwycięstwa z rzędu! Cenne 3 punkty przywiezione do Poznania oraz niespodziewana porażka drużyna 7R Solna Wieliczka w Toruniu pozwoliły zespołowi Enea Energetyk Poznań wskoczyć na samodzielne, pierwsze miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet.

Zaskakujący zwycięzca meczu z dotychczasowym liderem Budowlani Toruń już w kolejny weekend zawita do Poznania, gdzie zostanie rozegrana 19 kolejka ligowych zmagań. Pierwszy gwizdek tego starcia zaplanowano 12 stycznia (sobota), o godzinie 17:00 tradycyjnie w Hali B, POSiR, ul. Spychalskiego 34.

Uni Opole - Energetyk Poznań 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 16:25)
MVP meczu:
Aleksandra Omelaniuk (Enea Energetyk Poznań)

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7