AKTUALNOŚCI

20.01.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań wygrywa z WTS Włocławek 3:0. Klub Kibica rośnie w siłę!

Enea Energetyk Poznań wraca na zwycięskie tory i pewnie pokonuje WTS Włocławek 3:0 w 21. kolejce 1 Lidze Kobiet. Przy komplecie publiczności popularne #energetykgirls zaliczyły świetny występ, dzięki czemu pozycja lidera tabela pozostaje nadal w Poznaniu. Na trybunach brylował poznański Klub Kibica, który został oficjalnie założony na przedmeczowym spotkaniu.

Podopieczne Marcina Patyka rozpoczęły spotkanie z WTS Włocławek bez kilku podstawowych zawodniczek. Z powodu delikatnych urazów na parkiecie nie zobaczyliśmy Karoliny Różyckiej oraz Izy Rapacz, natomiast na rozegraniu w wyjściowej szóstce pokazała się z bardzo dobrej strony Iwona Zuzel. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, a zawodniczki Enea Energetyk Poznań dopiero w końcówce uzyskały kilkupunktowe prowadzenie wygrywając ostatecznie 25:21.

Kolejne odsłony niedzielnego spotkania przebiegały zgodnie z oczekiwaniami, pod dyktando popularnych #energetykgirls. Na boisku świetnie prezentowały się przyjmujące poznańskiej drużyny, natomiast na środku siatki brylowała Simona Dreczka. Świetny występ zaliczyła również Aleksandra Omelaniuk, popisując się atomowymi atakami oraz serwisami (wybrana MVP całego meczu). Siatkarski Enea Energetyk Poznań niesione dopingiem licznie zgromadzonych kibiców pewnie zwyciężyły drugą i trzecią partię kolejno do 13 i 15 punktów, dzięki czemu nadal zajmuję 1 pozycję w ligowej tabeli.

Enea Energetyk Poznań - WTS Włocławek 3:0 (25:21, 25:13, 25:15)
MVP meczu:
Aleksandra Omelaniuk

Pierwsze spotkanie Klubu Kibica bardzo optymistyczne. Poznańska „Chwiałka” odleciała!

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem niedzielnego spotkania odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Klubu Kibica poznańskiego Energetyka. Frekwencja zdecydowanie przerosła oczekiwania organizatorów! Okazało się, że popularność Enea Energetyk Poznań rośnie proporcjonalnie do znakomitych wyników sportowych. ­­- Z poznańskim Energetykiem jestem związany od wielu lat. Kibicowałem drużynie jeszcze podczas występów na parkietach drugoligowych i od zawsze marzyłem o stworzeniu Klubu Kibica z prawdziwego zdarzenia. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z Klubem i inicjatywie kilku siatkarskich sympatyków mamy właśnie doskonałą okazję, żeby tak się stało. Dziś zaprezentowaliśmy kawałek swoich możliwości, ale już na kolejnym meczu 2 lutego w Poznaniu z 7R Solna Wieliczka pokażemy, że doping na poznańskich parkietach może być najlepszy w Polsce - powiedział po meczu Zbigniew Zajączkowski, lider Klubu Kibica Enea Energetyk Poznań.

­- Mecz z Wieliczką zapowiada się fantastycznym widowiskiem. O poziom sportowy spotkania nie musimy się obawiać, ponieważ zarówno nasze zawodniczki jak i siatkarki z Małopolski prezentują w tym sezonie bardzo wysoki poziom. Jeśli chodzi o kwestie na trybunach to już podczas dzisiejszego spotkania na poznańskiej „Chwiałce” zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych sympatyków siatkówki w Poznaniu. Zdecydowaliśmy zatem, że na kolejne spotkanie zostaną dowiezione specjalne trybuny, dzięki czemu będziemy mogli pomieścić w naszej hali jeszcze więcej kibiców - powiedział Robert Rakowski, prezes Enea Energetyk Poznań.

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7