AKTUALNOŚCI

11.01.2019 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań z Klaudią Świstek wraca do Poznania w Nowym Roku

W najbliższy weekend Enea Energetyk Poznań, aktualny lider 1 Ligi Kobiet, powalczy o pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku na własnym parkiecie i kolejne cenne punkty ligowe. Przeciwniczkami #energetykgirls będą ostatnio rewelacyjne siatkarki Budowlanych Toruń, które w ubiegłym tygodniu pokonały 7R Solną Wieliczka – aktualnie drugą drużynę ligowej tabeli.  W poznańskiej ekipie zobaczymy wracającą po kontuzji Klaudię Świstek.

Coraz lepiej spisujące się w tym sezonie torunianki przed kilkoma dniami dość sensacyjnie wygrały u siebie z Solną Wieliczka 3:1, dzięki czemu poznanianki wskoczyły na pozycję lidera ligowych zmagań. Siatkarki z rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, mimo że spisują się z meczu na mecz coraz lepiej, nadal zajmują dość odległe 11 miejsce w ligowej stawce. Na ich aktualną pozycję składa się 19 punktów (5 wygranych i 12 porażek) oraz bilans setów 26:40. Odległe miejsce w tabeli nie do końca świadczy o możliwościach Budowlanych Toruń. Do najważniejszych ogniw zespołu należą bowiem zawodniczki z dość bogatą, ale i barwną kartą zapisaną na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Chodzi min. o przyjmującą Dominikę Minicz
(z.d. Sieradzan) oraz Karolinę Bednarek, która gra na środku siatki.

#Energetykgirls z Klaudią Świstek w składzie odliczają godziny do powrotu na „Chwiałkę”

W szeregach ekipy trenera Marcina Patyka panuje radość i optymizm, ale też duża świadomość, że mimo aktualnego prowadzenia w 1 Lidze Siatkówki Kobiet, do wymarzonego celu droga jest jeszcze bardzo długa. Poza pozycją lidera, bardzo cieszy również powrót do treningów po kontuzji barku bardzo energetycznej przyjmującej Klaudii Świstek.

- Bardzo się cieszę, że mogę już w pełni uczestniczyć w treningu. Nie wiem czy kiedykolwiek miałam tak długą przerwę. Powroty nie są łatwe, ale ostro trenuje, żeby wrócić do odpowiedniej dyspozycji. Cała drużyna mnie wspiera i pomaga za co im bardzo dziękuję. Taka drużyna to skarb! Na szczęście przez cały okres mojej niedyspozycji i teraz, kiedy muszę w krótkim czasie wrócić do dobrej formy, mam przy sobie osoby które nie pozwoliły mi w siebie zwątpić i mocno mnie wspierały - opowiada w rozmowie z nami Klaudia.

Jak popularna "Świstu" zapatruje się więc na najbliższy ligowy pojedynek?

- Przed nami kolejny ważny mecz, podchodzimy do niego z pełną koncentracją i serduchem. Chcemy bawić się siatkówka, dawać radość kibicom i wygrywać. Zespół z Torunia ma dobre i doświadczone zawodniczki, które coraz lepiej radzą sobie na parkiecie, dlatego mocno trenujemy, żeby być w 100% przygotowanym - podsumowała w swoim stylu przyjmująca #energetykgirls.

Enea Energetyk Poznań - Budowlani Toruń
Sobota, 12 stycznia, godz. 17:00 - Hala B, POSiR, ul. Spychalskiego 34

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7