AKTUALNOŚCI

06.12.2018 Siatkówka

#energetykgirls z cennym punktem ze Świecia na zakończenie rundy

Środowy wieczór nie był najszczęśliwszy dla siatkarek Enea Energetyk Poznań. Energetyczne dziewczyny przegrały na wyjeździe w Świeciu z miejscowym Jokerem 2:3 (18:25, 19:25, 31:29, 25:18, 13:15). Mimo porażki cieszy bardzo cenny punkt oraz fakt, że poznanianki wciąż pozostają jedyną drużyną w lidze, która w każdym spotkaniu pierwszej rundy zdobywała punkt.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!

Punkt w starciu z Jokerem może okazać się na koniec sezonu wręcz bezcenny. Tym bardziej, że ten pojedynek dla energetycznego taemu mógł mieć zgoła smutniejszy przebieg. Dlaczego? Gospodynie miały w tym starciu wszystko w swoich rękach, ponieważ w górze nawet piłkę setową i meczową za trzy punkty. Tym bardziej ekipie ze stolicy Wielkopolski należą się brawa za walkę do końca.

O pierwszych dwóch seta środowego boju z pewnością trener Marcin Patyk i jego podopieczne będą chciały szybko zapomnieć. Z dobrej strony w tej potyczce pokazała się Aleksandra Omelaniuk, która zastąpiła Izę Rapacz. Popularną "Oli" starała się wspomagać Simona Dreczka. Zwłaszcza w polu serwisowym, gdzie raz za razem posyłała na drugą stronę siatki prawdziwe bomby. Swoje robiły jak zawsze Aleksandra Pasznik oraz Karolina Różycka. Później gra znacząco się wyrównała, a i miejscowe oddały inicjatywę przyjezdnym. Co te skrzętnie wykorzystały, doprowadzając ostatecznie do loteryjnego tie-breaka.

Trenerski ból głowy z obu stron siatki

Siatkarki Enea Energetyk Poznań w środowy wieczór po raz kolejny musiały sobie w tym sezonie poradzić bez swojej podstawowej przejmującej Klaudii Świstek oraz libero Natalii Bogdanowicz. Trener Marcin Wójtowicz zaś nie miał do swojej dyspozycji kontuzjowanych Oriany Miechowicz i Dagmary Dąbrowskiej, które wspólnie z Agatą Trybułą, obserwowały grę koleżanek w roli kibiców w tamtejszej hali.

Tie-break, jak całe starcie to ciągła gonitwa zespołu ze stolicy Wielkopolski za rywalkami. Świadczą o tym rezultaty pojawiające się w decydującej odsłonie na tablicy świetlnej (11:8) kilka chwil później remis po 11. W samej bardzo nerwowej i szarpanej końcówce więcej zimnej krwi, ale przede wszystkim sportowego szczęścia zachował Joker Mekro Świecie.

Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3 (18:25, 19:25, 31:29, 25:18, 13:15).

Czas na przystanek Gliwice

W weekend Enea Energetyk Poznań rozegra kolejne bardzo ważne ligowe spotkanie. Tym razem energetyczne dziewczyny zawitają do Gliwic, gdzie zagrają z AZS Politechniką Gliwice. Gliwiczanki na obecną chwilę zajmują miejsce w środku stawki 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki ze Śląska mają obecnie na swoim koncie 20 punktów. Dodatni bilans setów wynoszący 28:24.

Pierwszy gwizdek potyczki z AZS Politechniką Gliwice przewidziano na sobotę, tj. 08.12.2018 o godzinie 17:00.

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7