AKTUALNOŚCI

09.04.2018 Siatkówka

Juniorki Enei Energetyka Poznań na V

V miejsce wywalczyły siatkarki Enei Energetyka Poznań na Mistrzostwach Polski Juniorek, które rozgrywane były w Dębicy w dniach 4-8.04.2018. W meczu o V lokatę podopieczne trenerów Dudka i Dębca pokonały naszpikowany zawodniczkami SMS Szczyrk zespół Budowlanych Łódź 3:0 (25:23, 25:18, 25:14).

Turniej zaczeliśmy bardzo pechowo. W inauguracyjnym meczu z San Pajdą Jarosław prowadzimy w pierwszym secie 16:4 i przegrywamy do 24. Kompletna dekoncentracja i niemoc zawodniczek i sztabu trenerskiego. W drugi set wchodzimy bardzo dobrze. Odrzucamy przeciwniczki zagrywką i zatrzymujemy blokiem. Drugie starcie wygrywamy do 17 i spotkanie rozpoczyna się od nowa.Kolejne sety naprzemienie wygrywa San Pajda do 22 i my do 21. O zwycięstwie decyduje tiebreak. Szczęście usmiecha się do jarosławianek, które wygrywają 21:19.

Jak się poźniej okazało przegrywamy mecz, który decydował o wejściu do finałowej czwórki.

Drugie spotkanie z Chemikiem Olsztyn rozpoczynamy bardzo nerwowo. Wyrównany set pada łupem siatkarek Chemika 25:23. Drugi i trzeci set to znowu bardzo dobra i odważna gra poznanianek. Wygrywamy do 16 i 18. Kiedy wydaje się, że łatwo wygramy 3:1 olsztynianki podrywają się do walki i w czwartej partii wygrywają do 15.

Kolejny 5-setowy pojedynek siatkarek Enei Energetyka Poznań wygrywają w tiebreaku do 13 i przedłużają swoje szanse na awans do pierwszej czwórki.

Trzeci mecz o awans gramy z bardzo mocnym zespołem SMS Police. Poznanianki nie potrafią przeciwstawić się bardzo dobrze grającym policzankom i łatwo przegrywają do : 15,13 i 18 tym samym pozostaje nam walka o V miejsce w Polsce.

Swoją szansę znakomicie wykorzystały siatkarki z Bukowskiej i V miejsce w tym sezonie należy do nich właśnie.