AKTUALNOŚCI

06.05.2018 Siatkówka

Kadetki na V.

Zwycięstwem nad zespołem MOS Wola Warszawa 3:1 (21:25, 25:17, 26:24, 25:16 ) i wywalczeniem tym samym V miejsca zakończyły nasze siatkarki zmagania w Finale Mistrzostw Polski. Turniej zaczęlismy od porażki z bardzo silną Legionovią Legionowo 0:3 (22:25, 17:25, 18:25 ). Wynik nie odzwierciedla przebiegu widowiska, w którym byliśmy równorzędnym partnerem dla pretendenta do złota MP. W kolejnym spotkaniu zmierzylismy się z Dąbrową Górniczą, którą po zaciętym widowisku pokonujemy 3:2 (25:21, 25:16, 29:31, 14:25, 15:9). W znakomitym stylu wygrywamy dwa pierwsze sety. W trzecim pozwalamy się rozwinąć siatkarkom z Dąbrowy. Emocjonująca końcówka, którą przegrywamy na przewagi 29:31. Jak się okazało przegrany 3 i 4 set w tym meczu zadecydował o tym, że to Dąbrowa weszła do finałowej czwórki. Mecz z Impelem Wrocław gramy ze zmiennym szczęściem . Prowadzimy w setach 2:1 i wydaje się,że awans do finału jest bliski. W tym momencie wraca do gry na wysokim poziomie liderka wrocławianek i przegrywamy czwarte i piąte starcie a cały pojedynek 2:3 (18:25,25:15,18:25,25:11,15:13 ).
Pozostaje niedosyt i walka o V jakże wysokie miejsce w kraju. Mecz z MOS Wola Warszawa wygrywamy 3:1 (21:25, 25:17, 26:24, 25:16 ) i to my cieszymy się z V lokaty. Znakomity wynik tuż za strefą medalową. Kadetki wraz z juniorkami pokazały, że jesteśmy silnym teamem i tak wysokie miejsca w finałach MP to nie przypadek a wynik ciężkiej pracy zawodniczek i całego sztabu szkoleniowego. Gratulacje i wielkie brawa!!!