AKTUALNOŚCI

07.04.2019 Siatkówka

Młodzicy Enea Energetyk Poznań jadą na Finał Mistrzostw Polski!

Od piątku na poznańskiej „chwiałce” rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodzików. O awans do turnieju finałowego walczyły cztery drużyny: Enea Energetyk Poznań, ŻAT Jastrzębski Węgiel, Czarni Radom oraz KS Gwardia Wrocław. Młodzi poznaniacy zapewnili sobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania.

Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego ponownie odleciała w miniony weekend. Do Poznania przyjechały trzy bardzo mocne siatkarskie ekipy, a gospodarzem turnieju półfinałowego był klub Enea Energetyk Poznań. Na trybunach natomiast gościliśmy licznie zgromadzonych kibiców, którzy w każdym meczu mocno wspierali poszczególne ekipy. Po dwóch dniach turnieju było już jasne, że awans do dalszych rozgrywek wywalczył zespół gospodarzy oraz ŻAT Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny spotkały się w niedzielę o godz. 12:00 w meczu o pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie w Wielkim Finale. Zgodnie z przewidywaniami zarówno poziom sportowy spotkania jak i „rywalizacja” na trybunach nie zawiodła! Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać długie, emocjonujące wymiany i piękny warsztat siatkarski po obu stronach siatki. Pierwszy set padł łupem gości, natomiast w drugiej partii po świetnej grze lepsi okazali się zawodnicy Enea Energetyk Poznań. Ostatni set turnieju to prawdziwa wojna nerwów! Od stanu 13:13 wszyscy kibice podziwiali zmagania młodych siatkarzy na stojąco. Energetyczni zawodnicy obronili aż 6 piłek meczowych, ostatecznie przegrywając 21:19.

- Jestem bardzo dobrej myśli. Pokazaliśmy w tym turnieju świetną dyspozycję i to że potrafimy grać z najlepszymi. Na Finałach Mistrzostw Polski pojawi się 8 najlepszym ekip w kraju, a my pojedziemy tam z głowami podniesionymi do góry, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Będą to pierwsze finały męskie dla naszego klubu, dlatego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony - mówi Szymon Kurowski, trener Enea Energetyk Poznań.

Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików – pozycje w turnieju

 1. ŻAT Jastrzębski Węgiel – awans
 2. Enea Energetyk Poznań – awans
 3. RCS Czarni Radom
 4. KS Gwardia Wrocław

Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików - wyniki poszczególnych spotkań

Sobota, 6 kwietnia 2019 r.

 • Enea Energetyk Poznań - RCS Czarni Radom 2:1
 • KS Gwardia Wrocław - AT Żory Jastrzębski Węgiel 0:2
 • RCS Czarni Radom - AT Żory Jastrzębski Węgiel 0:2
 • Enea Energetyk Poznań - KS Gwardia Wrocław 2:0

Niedziela, 7 kwietnia 2019 r.

 • KS Gwardia Wrocław - RCS Czarni Radom 0:2
 • Enea Energetyk Poznań - AT Żory Jastrzębski Węgiel 1:2

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
 • Copyright © 2020 Klub Sportowy Energetyk Poznań
 • Created by H7