AKTUALNOŚCI

19.05.2019 Siatkówka

Młodzicy Enei Energetyka Poznań trzecią drużyną w Polsce!

Wspaniały sukces osiągnęli podopieczni trenera Szymona Kurowskiego podczas Finałów Mistrzostw Polski rozgrywanych w Krośnie Odrzańskim 3-5.05.2019. Po bardzo dobrej grze poznaniacy wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski, trzeci w 60-letniej historii klubu. Podczas całego turnieju energetyczni siatkarze ulegli tylko późniejszemu Mistrzowi Polski zespołowi  Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym spotkaniu pewnie pokonujemy DMKS PLAS Kielce 2:0 i dobrze rozpoczynamy trudny turniej. W drugim spotkaniu po przeciwnej stronie siatki staje renomowany zespół BKS Chemik Bydgoszcz. Pierwszy set dla bydgoszczan 25:22. Dwa kolejne podają łupem siatkarzy z Bukowskiej do 23 i 13. Ostatnie spotkanie eliminacyjne wygrane z zespołem Volley Tęcza Gubin 2:0 zapewnia nam 1 miejsce w grupie.

W półfinale gramy z Jastrzębskim Węglem. Mecz wyraźnie nie wyszedł podopiecznym Szymona Kurowskiego. Wojnę nerwów przegrywamu 0:2 i o brąz zagramy z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przy ogłuszającym dopingu naszych kibiców wspieranych sympatykami Bydgoszczy wygrywamy zacięty pojedynek 2:0 i to nasz kapitan odbiera puchar PZPS za zdobycie 3 miejsca.

- Nerwy były duże do samego końca, chłopcy trzymali nas w napięciu. Mecz był naprawdę na dobrym poziomie. Zarówno jedna jak i druga strona pokazały pełnię swoich umiejętności. Tym razem wygraliśmy my. Spodziewałem się ,że chłopcy pokażą w tym turnieju co potrafią. Przez cały sezon dawali znaki, świadczące o tym, że mogą wypaść tu dobrze i tak właśnie się stało – mówił Szymon Kurowski, trener ENEA Energetyka Poznań.

Enea Energetyk Poznań: Paweł Czapka, Wiktor Dryjański, Wojciech Marczewski, Patryk Michalski, Alan Okoń, Tymon Majewski-Nowak, Mateusz Bidziński (libero) oraz Mateisz Smolarkiewicz
trener: Szymon Kurowski

Najlepszy rozgrywający turnieju- Tymon Majewski-Nowak

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7