AKTUALNOŚCI

08.11.2018 Siatkówka

Ola Omelaniuk: żeby wygrać, na boisku będziemy musiały dać z siebie wszystko

W sobotę o godz. 17:00 we Włocławku siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrają  mecz w ramach 8 kolejki 1 Ligi Siatkówki Kobiet. W historycznej stolicy Kujaw przeciwniczkami poznanianek będą zawodniczki tamtejszego WTS-KDBS Bank Włocławek. - Żeby wygrać, na boisku będziemy musiały dać z siebie wszystko - zaznacza stanowczo Aleksandra Omelaniuk, atakująca Enea Energetyk Poznań.

Zachować koncentrację i pełne skupienie

Siatkarki Enei Energetyka Poznań w miniony weekend pokonały u siebie MKS Dąbrowa Górnicza bez straty seta. Dąbrowianki po przegranej spadły na czwarte miejsce w tabeli i mają cztery punkty straty do obecnego lidera rozgrywek i dwa do trzeciej drużyny, czyli Wisły Warszawa. Właśnie z warszawską Wisłą energetyczny team zagra kolejny mecz 1 Ligi Siatkówki Kobiet na własnym parkiecie (14 listopada, tj. środa).

Po siedmiu rozegranych kolejkach zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet w czołówce jest bardzo ciekawie i dość ciasno. Liderem zgodnie z przewidywaniami przed obecnym sezonem pozostał nadal zespół 7R Solnej Wieliczka, który pewnie pokonał we własnej hali (3:0) najbliższego rywala dziewczyn z Poznania - WTS Włocławek.

- Tabela tabelą, a nas czekają kolejne mecze, w których musimy zachować koncentrację i pełne skupienie, ponieważ chwila dekoncentracji może sprawić, że mecz się różnie może ułożyć - zauważa trener Marcin Patyk.

Radość, ale i ciężki trening oraz pełna koncentracja!

Włocławianki to tegoroczny beniaminek zaplecza siatkarskiej kobiecej elity, który do ligowej rywalizacji przystąpił praktycznie w ostatniej chwili, zastępując w pierwszoligowym gronie MKS Kalisz. Kaliszanki zaś na skutek zaproszenia Polskiej Ligi Siatkówki, zastąpiły na parkietach ekstraklasy nieistniejącego już Trefla Proximę Kraków. WTS KDBS Bank Włocławek jest przedostatni w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie 3 punkty oraz bilans setów 3:18.

- Od razu po zakończonym meczu z Dąbrową zaczęłyśmy skupiać się na następnym wyzwaniu czyli meczu we Włocławku. W całej drożynie dopisują świetne nastroje między innym dzięki naszej ostatniej wygranej. Ten mecz pokazał, ze możemy bić się o najwyższe cele w lidze. Jednak to spotkanie to już przeszłość, przed nami wyjazd do Włocławka. Mimo że jest to drużyna z końca tabeli, żeby wygrać na boisku będziemy musiały dać z siebie wszystko - mówi popularna "Omi", czyli Aleksandra Omelaniuk.

Enea Energetyk PoznańWTS-KDBS Bank Włocławek
Sobota, godzina 17:00 - hala: Hala Mistrzów, ul. Fryderyka Chopina 8 we Włocławku.

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7