AKTUALNOŚCI

24.05.2018 Siatkówka

Reprezentacja Województwa Wielkopolskiego udanie zaprezentowała się w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2018

Siatkarskie reprezentacje naszego województwa z powodzeniem zagrały w Finałach OOM 2018. Panowie bardzo dobrze zagrali w finale, który był rozgrywany w Pile . Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach wielkopolanie wywalczyli brązowy medal. W reprezentacji naszego regionu zagrało dwóch zawodników naszego klubu, Hubert Juszczak i Maksymilian Bartkowiak. 

Miejsce tuż za podium wywalczyły dziewczęta w Kaliszu. W fazie grupowej Wielkopolanki pokonały Kujawsko-Pomorskie 2:0 (25:21, 25:21) i Opolskie 2:0 (25:9, 25:17). W ostatnim meczu grupowym ulegliśmy Małopolskiemu 1:2 (17:25, 25:18, 14:16).  W ćwierćfinale Wielkopolska pokonała Pomorskie 3:0. W walce o finał zmierzyliśmy się z Kadrą Mazowsza, początek spotkania świetny w wykonaniu Wielkopolanek i prowadzimy 2:0 w setach. Od trzeciego seta gra Mazowsza wygląda coraz lepiej, a my popełniamy wiele błędów... w efekcie czego przegrywamy 2:3. W meczu o brąz zmierzyliśmy się z Małopolską, niestety nie potrafiliśmy dorównać przeciwnikowi i przegrywamy 0:3. Wielkopolska zajmuje IV miejsce w OOM 2018! Najlepszą broniącą turnieju została wybrana Wiktoria Wnuk! W Kadrze Wielkopolski występiło 8 naszych zawodniczek: Martyna Pisarska, Wiktoria Pisarska, Wiktoria Zajączkowska, Jagoda Szybińska, Natalia Szybińska, Wiktoria Wnuk, Martyna Borowczak, Weronika Ziętkiewicz oraz dwie wychowanki trenera Zbigniewa Kegla z UKS Hetman Sobieski: Julia Bińczycka  i Daria Skomorowska, które od kilku miesięcy trenują z naszym zespołem. Reprezentacje Województwa prowadzili trenerzy Enei Energetyka Poznań: Marcin Orlik oraz Marcin Patyk 

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2020 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7