AKTUALNOŚCI

29.09.2019 Siatkówka

Siatkarki Enei Energetyka Poznań na inaugurację sezonu rozprawiły się z Budowlanymi Toruń i wygrały bez straty seta. MVP Adrianna Muszyńska

Pierwszoligowe siatkarki Enei Energetyka na inaugurację sezonu rozprawiły się z Budowlanymi Toruń, wygrywając 3:0 (25:15, 25:11, 25:21). Podopieczne Marcina Patyka latem przeprowadziły się do hali CityZen. Nowy obiekt szybko chyba stanie się ich twierdzą, bo w sobotę poznanianki zagrały w starym stylu - szybko, skutecznie i z przekonaniem o swojej wyższości. Kibice też błyskawicznie zaakceptowali zmianę, bo przy Drodze Dębińskiej stawili się równie licznie, co na "Chwiałce".

W pierwszym secie miejscowym wychodziło niemal wszystko, a rywalkom najlepiej szło... z popełnianiem błędów. W drugiej partii gra przyjezdnych posypała się całkowicie, o czym najlepiej świadczyło osiem punktów z rzędu przy zagrywce Eweliny Tobiasz. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, kiedy torunianki wyszły na prowadzenie 5:1 i dzielnie się trzymały do stanu 17:17. W końcówce znów jednak dał o sobie znać szczelny blok energetycznych dziewczyn i po kolejnym złym przyjęciu rywalek mogły one wykonać taniec radości na środku boiska.

- Trudno mówić o zgraniu po jednym czy dwóch meczach. Może po 5-6 kolejkach będzie można mówić, że mamy już zintegrowany zespół. Wygrana jednak na pewno cieszy, bo podwyższy morale drużyny. Słaby początek trzeciej partii wynikał ze słabej koncentracji moich dziewczyn, a nie z porywu serca i umiejętności rywalek. Ważne jednak, że szybko przełamaliśmy ten chwilowy kryzys - tłumaczył szkoleniowiec poznańskiej ekipy.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Adriannę Muszyńską, ale tytuł MVP mógł równie dobrze trafić w ręce Tobiasz lub Kingi Dybek. Ta ostatnia w poprzednim sezonie występowała w za miedzą w LSK, czyli w Enerdze MKS Kalisz. - Nie będę się silić na porównania obu lig, tym bardziej, że wcześniej już grałam na parkietach I ligi. Siatkówka w każdych okolicznościach jest taka sama. W I lidze gra się się tylko innymi piłkami niż w ekstraklasie, ale akurat przejście z Mikas na Molteny jest prostsze niż na odwrót - zauważyła 24-letnia przyjmująca.

Z jej postawy i pozostałych siatkarek bardzo zadowolony prezes Enei Energetyka. - Wynik nie jest dla mnie niespodzianką, bo jednak byliśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania. Weryfikacja przyjdzie później, ale na pewno fajnie, że przystąpimy do niej prawdopodobnie w górnej, a nie w dolnej części tabeli - przyznał Robert Rakowski, który w sobotę miał urodziny i w nagrodę od swoich zawodniczek otrzymał nie tylko trzy punkty, ale również prezent i życzenia ''Sto lat, sto lat"...

Autor:Radosław Patroniak, foto:Sportowy Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2020 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7