AKTUALNOŚCI

17.11.2019 Siatkówka

Szóste zwycięstwo siatkarek 1 Ligi!

Premierowy set starcia pomiędzy Energetykiem a Jedynką od początku toczył się pod dyktando gospodyń. Bardzo dobrze zagrywała Adrianna Muszyńska co zaowocowało czteropunktową przewagą Energetyka (7:3). W jej ślady poszła siostra Aleksandra do tego bardzo dobrze blokiem grała Magdalena Jurczyk i poznanianki prowadziły 11:4. Siatkarki z Tarnowa nie miały pomysłu jak zniwelować straty, do tego przydarzały im się błędy co było wodą na młyn dla Energetyka. Pierwszy set padł łupem gospodyń do 16.
Druga partia już była bardziej zaciętym widowiskiem. Do wyniku 13:13 gra toczyła się punkt za punkt. Wtedy to nastąpił punkt zwrotny tego seta i Jedynka wypracowała przewagę, której już nie oddały do końca seta. Poznanianki zbliżyły się maksymalnie na dwa punkty (19:21).

Set trzeci tylko początkowo był wyrównanym starciem. Skuteczne zagrywki Aleksandry Muszyńskiej odrzucały rywalki od siatki i skuteczny blok sprawił, że Energetyk odjechał na pięć punktów (11:6). Regularnie punkty zdobywała Magdalena Jurczyk i Joanna Sikorska co nieuchronnie zbliżało do zakończenia tej partii. Przy stanie 23:12 poznanianki straciły trzy punkty z rzędu i trener Patyk zareagował czasem. Pomogło to i po chwili Energetyk cieszył się z wygranego seta. Ponownie skutecznie zadziałał blok.

Początek czwartego seta dał nadzieję Tarnowiankom na tie-breaka. Po bardzo dobrym początku prowadziły 5:1. Bardzo dobre rozegranie Eweliny Tobiasz, skuteczne ataki Sikorskiej oraz bardzo dobry blok Jurczyk pomogły odrobić straty pomimo nie najlepszego przyjęcia. Ta partia była dla obu ekip istną sinusoidą. Energetyk prowadził 13:9, za chwilę był już remis po 16. Następnie Jedynka prowadziła już 20:16. Wtedy to kapitalnie zagrały poznanianki zdobywając sześć punktów z rzędu! Podcięło to skrzydła przyjezdnym i Energetyk zanotował szóste zwycięstwo w obecnym sezonie!

Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1 (25:16, 21:25, 25:16, 25:21)

MVP: Joanna Sikorska

źródło: budzikpoznanski.pl