AKTUALNOŚCI

07.03.2019 Siatkówka

"Tu nie ma słabych charakterów", czyli jedziemy na siatkarską wojnę do Świecia!

Siatkarki Enea Energetyk Poznań rywalizują w pierwszej rundzie Play-Off z Jokerem Mekro Świecie. Po dwóch spotkaniach w Poznaniu świecianki prowadzą 2:0, jednak sprawa awansu do kolejnej rundy jest nadal otwarta. - Jesteśmy naprawdę silnym zespołem! Nie ma mowy o jakimkolwiek spuszczaniu głów i braku walki - mówi Iwona Zuzel, rozgrywająca Enea Energetyk Poznań.

Podopieczne Marcina Patyka mają za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon zasadniczy w 1 Lidze Kobiet. Po 26 rozegranych spotkaniach Enea Energetyk Poznań ostatecznie uplasowała się na 4 pozycji z bilansem 17 wygranych i 9 porażkami. Popularne #energetykgirls w ostatnich pojedynkach wyraźnie szukały swojego wysokiego oraz pewnego rytmu gry. Pierwsze mecze fazy Play-Off z Jokerem Mekro Świecie w Poznaniu nie ułożyły się po myśli Enea Energetyk Poznań i w rezultacie poznanianki są dwa kroki dalej od półfinałów. To jednak nie koniec emocji. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań, więc sprawa awansu do kolejnej rundy pozostaje nadal otwarta. W drużynie ze stolicy Wielkopolski nie ma mowy o spuszczaniu głów, a piękno sportu polega na tym, że póki piłka jest w grze – wszystko może się zdarzyć!

Sportowe rachunki do wyrównania

Pierwsze spotkania w Poznaniu pokazały, że Enea Energetyk Poznań potrafi momentami grać bardzo atrakcyjną siatkówkę. Nasze dziewczyny potrafiły skutecznie rywalizować z siatkarkami ze Świecia, a nawet odrabiać duże straty do swoich rywalek. Niestety w decydujących piłkach brakowało siatkarkom z Grodu Przemysława odrobiny zimnej krwi. W konfrontacjach z ekipą spod Bydgoszczy wszystko jest więc jeszcze jak najbardziej możliwe, trzeba jednak ustabilizować swoją grę na dobrym, wysokim poziomie.

Enea Energetyk Poznań w tym sezonie przegrała wszystkie cztery spotkania z Jokerem, dlatego popularne #energetykgirls mają swego rodzaju siatkarskie „rachunki do wyrównania”. W najbliższych spotkaniach wyjazdowych z pewnością nie zabraknie emocji i sportowej walki do ostatniego punktu. Wierzymy, że rywalizacja dwukrotnie zakończy się trumfem ekipy ze stolicy Wielkopolski i w kolejną środę zostanie rozegrane decydujące spotkanie przed fantastyczną publicznością na poznańskiej „chwiałce”.

- Mecze w Świeciu muszą być zwycięskie dla nas jeśli chcemy być dalej w grze o medal. Wierzę w to, że zagramy 5 mecz dla naszej publiczności! Jesteśmy naprawdę silnym zespołem! Tu nie ma słabych charakterów, wiec nawet nie ma mowy o jakimkolwiek spuszczaniu głów i braku walki - podsumowuje rozmowę z nami popularna „Piwko”, czyli Iwona Zuzel, rozgrywająca Enea Energetyka Poznań.

Joker Mekro Świecie - Enea Energetyk Poznań, sobota 09.03 godz. 16:00

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 0:2 dla Joker Mekro Świecie

Autor: Łukasz Klint, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2020 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7