AKTUALNOŚCI

18.02.2018 Siatkówka

Złoto-srebrna Enea Energetyk Poznań!

Znakomicie zagrały młodzieżowe zespoły naszego klubu w finałach Mistrzostw Wielkopolski. W Puszczykowie gdzie rozgrywany był finał juniorek siatkarki trenera Michała Dudka okazały się bezkonkurencyjne w całym turnieju. Pierwszy mecz pomimo, że inauguracyjny był bez historii. Rywalki z Piły stanowiły tło dla spokojnie i konsekwentnie grających siatkarek Enei Energetyka Poznań. Pierwszy set do 13, drugi do 17, trzeci do 11. Komentarz jest zbędny. Była to dobra rozgrzewka i zapoznanie się z obiektem, piękną nową halą w Puszczykowie. Drugie spotkanie z Kaliszem nie było już takie łatwe. Zmobilizowane kaliszanki skuteczne w obronie i kłujące raz po raz atakiem z lewego skrzydła prowadziły w pierwszym secie niemal od początku do końca. Zimna głowa naszych siatkarek i wygrywamy pierwsze starcie 31:29! Drugi set to dominacja podopiecznych trenera Michała Dudka, które pokonują Amber Kalisz do 15. Kiedy wydawało się, że koniec meczu jest bliski i Enea Energetyk wygra 3:0 podopieczne trenera Daniela Przybylskiego zerwały się do walki i wygrały seta do 15. To tylko rozłościło siatkarki z Bukowskiej i w czwartm secie kontrolowały przebieg gry wygrywając do 20 i całe spotkanie 3:1. Jak się później okazało był to jedyny stracony set w całym turnieju. Ostatni mecz w turnieju decydujący o złotym medalu dla naszego zespołu a okrzyknięty derbami Poznania przebiegł bez historii. Już w pierwszym starciu Enea Energetyk pokazał rywalkom z Poznania, że tytuł Mistrzyń Wielkopolski może należeć tylko do nich. Wygrana do 10 to nokaut przeciwnika. W kolejnych dwóch setach rozluźnione siatkarki naszego klubu były już chyba myślami na uroczystości dekoracji pozwalając przeciwniczkom na zdobycie trochę większej ilości punktów. Kolejne sety wygrywamy do 18 i 21, całe spotkanie 3:0 i korona Wielkopolski należy już do Enei Energetyka Poznań.
MVP - Klaudia Felak
Najlepsza przyjmująca - Agata Sklepik
Najlepsza rozgrywająca - Julia Rakowska

Juniorzy finał rozgrywany w hali przy Chwiałkowskiego rozpoczęli z nie mniejszym animuszem co ich klubowe koleżanki. W pierwszym spotkaniu z VII LO SMS AMBER Kalisz w pełni kontrolowali przebieg meczu wygrywając przy wspaniałym dopingu poznańskiej publiczności kolejne starcia do 19, 13, 19. Drugi mecz z UKS SMS JOKER Piła był przedwczesnym finałem. Podopieczni trenera Michała Dębca wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Pomimo porażki 0:3 juniorzy naszego klubu zaprezentowali siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Silniejszy zespół Jokera przewyższał nas siłą zagrywki i warunkami fizycznymi. Pomimo tego znakomicie walczyliśmy w polu i na siatce. Ostatnie spotkanie z MKS KANGUREM Nowy Tomyśl decydowało o srebrnym medali Mistrzostw. Tylko w drugim secie siatkarze Kangura uciekali poznaniakom ale końcówka należała już do nas i wygraliśmy 26:24. Pierwszy i trzeci set wygrywamy do 18 i zostajemy Wicemistrzem Wielkopolski.
Najlepszy środkowy - Sebastian Banach
Najlepszy libero - Jakub Szwedowicz
Gratulacje dla zadodników i trenerów.
Złoto i srebro w Wielkopolsce to znakomity początek w wykonaniu naszych siatkarek i siatkarzy. Teraz czekamy na rywalizację kadetek i kadetów 10-11.02.2018. Finał kadetek zagramy w hali przy Bukowskiej. Kadeci natomiast udają się do Piły.

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2021 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7