Zakłady Drobiarskie

"Koziegłowy"

LICEUM SIATKARSKIE ENERGETYKA ZAPRASZA

Co ? Gdzie ? Kiedy ? Wyniki

Znakomicie zaprezentowali się kajakarze poznańskiego klubu na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzików rozgrywanych na poznańskiej Malcie w miniony weekend. W kategorii najmłodszych nie udało się wywalczyć żadnego medalu a najbliżej podium był Jarek Kajdanek, który zajął 4 miejsce w wyścigu na 2000 m. Grad medali wywalczyli w kategorii senior nasi juniorzy i młodzieżowcy. Worek z medalami rozwiązały nasze kajakarki Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska, które na dystansie 1000 m musiały uznać wyższość tylko osady Paszek/Iskrzycka, które na ostatnich Mistrzostwach świata zdobyły złoty medal. Tuż po paniach na trzecim stopniu podium zameldowali się panowie zdobywając brązowy medal w kategorii k-4 1000 m (Kacper Dratwa, Sławek Witczak, Robert Nowakowski, Piotr Gajewski). W popołudniowej sesji panowie w tym samym składzie wywalczyli srebrny medal na dystansie o połowę krótszym a Martyna i Klaudia wraz z Natalią Wojciechowską i Patrycją Hołysz w konkurencji K-4 500 m również uplasowały się na 2 pozycji. W drugim dniu zawodów podopieczni trenera Piotra Wojciechowskiego i Irminy Mazurek dołożyli jeszcze dwa medale. Najpierw Martyna Klatt z Klaudią Cyrulewską wywalczyły srebro na dystansie 200 m a Sławek Witczak z Robertem Nowakowskim na tym samym dystansie medal brązowy. Sześć krążków to olbrzymi sukces zawodników Enei Energetyka Poznań. Kolejny udany sezon w wykonaniu naszych kajakarzy. GRATULACJE!!!