AKTUALNOŚCI

30.10.2018 Siatkówka

Czas na hit 1 Ligi Siatkówki Kobiet! Enea Energetyk Poznań zagra z MKS Dąbrowa Górnicza

W piątek o godz. 18:00 w hali B przy ul. Spychalskiego 34 siatkarki Enea Energetyk Poznań podejmą zespół MKS Dąbrowa Górnicza, który jeszcze w ubiegłym roku występował w Lidze Siatkówki Kobiet. - Wierzę, że licznie zgromadzona publiczność w hali pomoże nam wygrać to spotkanie - przekonuje Natalia Bogdanowicz, libero Enea Energetyk Poznań.

Uznana marka na siatkarskim rynku

Dąbrowianki to w przeszłości min. dwukrotny zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik prestiżowej Ligi Mistrzyń. W sportowym dorobku klubu, który powstał w Dąbrowie Górniczej dokładnie w 1992 roku, znaleźć możemy jeszcze Superpuchar Polski (dwa razy) i wicemistrzostwo Polski (2013). Nic więc dziwnego, że zawodniczki ze Śląska jak najszybciej chcą powrócić na salony Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne dobrze znanego w Wielkopolsce trenera Adama Grabowskiego, obrany przed sezonem plan wykonują póki co wzorowo. W pięciu rozegranych spotkaniach ligowych odniosły komplet zwycięstw. W tym tą najbardziej wartościową wygraną z Wisłą w Warszawie, gdzie stołeczne siatkarski prowadziły już 2:1 w setach. O sile obecnej ekipy z dąbrowskiej Hali Centrum stanowią z pewnością doświadczone Dorota Ściurka grająca na przyjęciu oraz Małgorzata Lis występująca na środku siatki. Wspomniany duet bardzo mocno wspierany jest przez atakującą Aleksandrę Szczygioł oraz rozgrywającą Agatę Michalewicz.

#EnergetykGirls czują się mocne i liczą na... wsparcie kibiców!

Zawodniczki trenera Marcina Patyka do piątkowego spotkania mogą przystąpić bez zbędnych sentymentów. Po sześciu rozegranych kolejkach Enea Energetyk Poznań ma na swoim koncie pięć zwycięstw, przy zaledwie jednej przegranej. Poznanianki z pewnością uskrzydlił również sobotni sukces na trudnym terenie w Toruniu, gdzie po 5-setowej walce zwyciężyły z Volley Toruń 2:3 i przywiozły do Poznania cenne 2 punkty.

- Piątkowy pojedynek będzie bardzo ważnym spotkaniem. Zarówno my jak i zespół z Dąbrowy Górniczej znajdujemy się w czołówce tabeli. Mamy na swoim koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę, co pozwala nam czuć się silną drużyną, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz. Wierzę, że licznie zgromadzona publiczność w hali pomoże nam wygrać to spotkanie. Zapraszam wszystkich kibiców do wspierania nas w tym ważnym i trudnym meczu. Liczymy na Was! - analizuje i zaprasza Natalia Bogdanowicz, libero Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza
Piątek 2 listopada, godz. 18:00 – Hala B, POSiR, ul. Spychalskiego 34

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7