AKTUALNOŚCI

02.12.2018 Siatkówka

Enea Energetyk pokonuje Azoty Tarnów w meczu na szczycie 1 Ligi Kobiet!

W 12 kolejce spotkań starcie Enei Energetyka Poznań z Grupą Azoty PWSZ Tarnów zapowiadało się jako hit. Co ważne tym hitem właśnie było! Starcie drugiego i trzeciego zespołu w tabeli 1 Ligi Siatkówki Kobiet zakończyło się pięknym i efektownym zwycięstwem popularnych #energetykgirls (3:1). Enea Energetyk Poznań został samodzielnym liderem 1 Ligi Siatkówki Kobiet.

Złe dobrego początki

Poznanianki mecz z Azoty Tarnów rozpoczęły nie najlepiej. Kilka chwil później siatkarki Enea Energetyk Poznań wróciły do swojej gry i toczyły z tarnowiankami walkę praktycznie punkt za punkt. Emocje w secie otwarcia zaczęły się psuć od stanu 13:16 dla przyjezdnych. W końcówce jednak i popularne Jaskółki z Małopolski zaczęły się mylić seriami. W efekcie mogliśmy podziwiać bardzo zaciętą i wyrównaną końcówkę z piłkami setowymi dla obu ekip. Ostatecznie zwycięsko zakończonego dla przyjezdnych z Tarnowa 26:28.

W drugiej partii wyraźne podrażnione zawodniczki ze stolicy Wielkopolski bardzo ostro wzięły się do pracy. Walka punkt za punkt trwała w zasadzie tylko do stanu 7:7. Od stanu 16:10 dla Poznania emocje i nerwy na placu gry się skończyły. Duża w tym zasługa gry blokiem Aleksandry Pasznik i spółki oraz konsekwentnej i mocnej zagrywki. Enea Energetyk Poznań wygrała pewnie drugą partię 25:19.

Powrót do znakomitej gry i samodzielny fotel lidera

Trzeci i czwarty set sobotniej rywalizacji przebiegały pewnie pod dyktando popularnych #energetykgirls. Problemy z pierwszej partii zostały zapomniane, a podopieczne Marcina Patyka świetnie spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W polu obrony znakomicie prezentowała się libero Karolina Bohdanowicz, a jej parady wielokrotnie były nagradzane owacjami na stojąco przez licznie zgromadzoną publiczność w poznańskiej Chwiałce. Dzięki dobremu przyjęciu zagrywki, Aleksandra Pasznik nie miała większego problemu z bardzo dobrą dystrybucją piłek do swoich koleżanek, a te pewnie i zdecydowanie punktowały zawodniczki z Małopolski. Ostatecznie w trzeciej partii na tablicy mogliśmy oglądać wynik 25:19, natomiast ostatni set zakończył się zwycięstwem Enea Energetyk Poznań 25:22. Dzięki wygranej oraz potknięciu drużyny 7R Solna Wieliczka, energetyczny zespół ze stolicy Wielopolski został samodzielnym liderem 1 Ligi Kobiet.

- Cieszę się i czuję ulgę po tym zwycięstwie z Tarnowem. Było nam naprawdę ciężko. Rywalki zawiesiły nam bardzo wysoko poprzeczkę. Walcząc od początku do końca. Moja nagroda MVP dzisiaj, to taka może na pocieszenie, ponieważ powinna trafić do każdej z nas! Cieszą trzy punkty, z dobrym przeciwnikiem. Gramy dalej. Grudzień będzie bardzo, bardzo ciężki dla nas, są dwie poważne kontuzje w zespole. Chwilę na Klaudię i Natalię będziemy musieli poczekać. Tym bardziej cieszy nas udany początek tego miesiąca - powiedziała po meczu Karolina Różycka, przyjmująca Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (26:28, 25:19, 25:19, 25:22)
MVP meczu: Karolina Różycka (Enea Energetyk Poznań)

Energetyczna sesja wyjazdowa! Czas na Świecie oraz Gliwice!

Już w najbliższą środę Enea Energetyk Poznań w rozgrywkach ligowych zmierzy się na wyjeździe w Świeciu z miejscowym Jokerem, a kilka dni później w weekend, tj. 8 grudnia w Gliwicach z miejscowym AZS-em Politechniki Śląskiej.

- Na pojedynki w Świeciu oraz Gliwicach jedziemy nastawione tak jak zawsze, czyli bojowo. Zagrać na sto procent zaangażowania, z sercem oraz dużą wolą walki. Walki od pierwszej do ostatniej piłki. Mamy dwa wyjazdy na bardzo trudnych terenach, a więc czeka nas dużo bardzo ciężkiej pracy do wykonania. Ja nie patrzę w tabelę osobiście, ale mniej więcej zaczynam się orientować kto jak gra tutaj w 1 lidze. Im lepszy przeciwnik przed nami, tym bardziej się cieszę na mecz z nim - podkreśliła przed wyjazdowymi meczami doświadczona przyjmująca ekipy z Poznania, popularna "Kosa".

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7