AKTUALNOŚCI

29.11.2018 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań odpada z Pucharu Polski i szykuje się na kolejny ligowy hit w Poznaniu ze Szlachetną Paczką w tle!

W środę Enea Energetyk Poznań rozegrała przełożony mecz Pucharu Polski z Wisłą Warszawa. Mocno osłabiona drużyna Marcina Patyka dzielnie walczyła, jednak tym razem całe spotkanie zwyciężył stołeczny zespół 3:1. Poznanianki odpadają z Pucharu Polski i koncentrują się na kolejnym ligowym hicie, ponieważ już w sobotę w Poznaniu zagrają z Azoty PWSZ Tarnów - trzecią drużyną w tabeli 1 Ligi Kobiet. Tego dnia wystartuje również projekt energetycznej Szlachetnej Paczki!

Wszystkie ręce na podkład!

Siatkarki Enea Energetyk Poznań w środowy wieczór w hali przy ul. Spychalskiego 34 musiały sobie radzić bez swojej podstawowej przejmującej Klaudii Świstek oraz libero Natalii Bogdanowicz. Ponadto trener Marcin Patyk po raz pierwszy w tym sezonie dał na dłużej odpocząć większości dotychczas swoich podstawowych siatkarek, a seniorska drużyna została uzupełniona zawodniczkami na co dzień reprezentującymi grupy młodzieżowe poznańskiego Energetyka. Pierwsze dwa sety zgromadzoną na popularnej Chwiałce publiczność naprawdę mogły bardzo pozytywnie zaskoczyć. Dziewczyny z Grodu Przemysława grały otwarcie, odważnie, ale co najważniejsze skutecznie! Pierwszą partię zwyciężyły popularne „Syreny” z Warszawy 23:25, natomiast w drugiej odsłonie popularne #energetykgirls wygrały 25:22.

Dominacja doświadczenia nad młodością i ambicją!

Kolejne dwie odsłony to ciekawa i wyrównana walka w początkowych fazach setów. Z minuty na minutę kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń przejmowały stołeczne Zawodniczki. Sportowe zrywy podopiecznych Marcina Patyka nie przyniosły jednak ostatecznie pozytywnego rezultatu. Partia trzecia przegrana 16:25, natomiast czwarta i ostatnia 15:25.

- Po raz pierwszy zagrałyśmy ze sobą w takim składzie personalnym, z naszą zdolną młodzieżą. Mimo porażki spotkanie oceniam bardzo pozytywnie. Uważam, że pokazałyśmy trochę walki, jak i serca na boisku. Mam tu na myśli przede wszystkim drugi wygrany set. Bawiłyśmy się siatkówką na boisku. Wisła musiała wygrać, a my po prostu mogłyśmy - powiedziała po meczu Iwona Zuzel, rozgrywająca Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań – Wisła Warszawa 1:3 (23:25, 25:22, 15:25, 15:25)

Czas na kolejny hit i batalię z tarnowskimi Jaskółkami!

Już w najbliższą sobotę Enea Energetyk Poznań w rozgrywkach ligowych zmierzy się u siebie z Azoty PWSZ Tarnów. Pierwszy gwizdek tego starcia już 1 grudnia o godzinie 17:00 tradycyjnie w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34. Drużyna z Małopolski zajmuje obecnie bardzo dobre 3. miejsce w 1 Lidze Siatkówki Kobiet, dlatego spotkanie z pewnością będzie stało na bardzo wysokim poziomie.

- Do meczu z Tarnowem w zasadzie przygotowujemy się od poniedziałku. Chcemy zagrać dobrze, mądrze, a co jeszcze ważniejsze skutecznie. Pokazać swoją siatkówkę. Stworzyć dobre, ciekawe, no i jak zawsze emocjonujące starcie dla fanów w Poznaniu. W sobotę po prostu walczymy! Boisko jednak jak zawsze zweryfikuje wszystko! Ja patrzę na tabelę przyznam się (uśmiech). Jestem z nas wszystkich po prostu dumna! Jestem przekonana, że o ten fotel lidera będziemy walczyły do samego końca rozgrywek - podsumowała poznańska rozgrywająca, czyli popularna "Piwko".

Energetyczne serca rozpoczynają energetyczną Szlachetną Paczkę.

Najbliższe dni klubu z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Poznaniu to nie tylko siatkarskie emocje na najwyższym poziomie, ale również projekt energetycznej Szlachetnej Paczki. - Większość dni w roku w naszym klubie wypełniona jest siatkówką. W tygodniu nasi zawodnicy i zawodniczki bardzo ciężko trenują, natomiast w weekendy rywalizują na terenie całej Polski, dlatego czas na małą odskocznię i zrobienie czegoś innego. Szlachetna Paczka jest fantastycznym projektem społecznym, do którego w tym roku chcemy się przyłączyć i pomóc jednej z potrzebujących poznańskich rodzin. Potrzeby rodziny, której chcemy pomóc są duże, jednak jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu klubu, zawodników, kibiców i sympatyków naszej drużyny damy radę i sprawimy, że zbliżające się Święta będą wyjątkowe. Wszyscy zainteresowani projektem już wkrótce znajdą szczegóły dotyczące energetycznej Szlachetnej Paczki na naszej stronie internetowej oraz profilu w serwisie Facebook - mówi Jakub Matyka, marketing manager poznańskiego Energetyka.

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7