AKTUALNOŚCI

29.10.2018 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań "z tarczą" wraca z Torunia! W piątek w Poznaniu czeka nas hit 1 Ligi!

W miniony weekend rozegrana została 6 kolejka rozgrywek I ligi kobiet. Popularne #energetykgirls udały się na mecz do Torunia, gdzie po 5-setowej walce zwyciężyły z Volley Toruń 2:3 i przywiozły do Poznania cenne 2 punkty.

Dla podopiecznych Marcina patyka była to już piąta wygrana w lidze, przy zaledwie jednej przegranej z Mazovią Warszawa na własnym parkiecie. Zwycięstwo w Toruniu smakuje wyjątkowo, ponieważ torunianki prowadziły w setach już 2:1, ale poznanianki nie poddały się. Chwilami walcząc dosłownie o każdą piłkę, o każdy centymetr parkietu, co zaowocowało najpierw doprowadzeniem do remisu, a w piątej partii do ostatecznego sukcesu. Tie-break, to spokój i doświadczenie zawodniczek z Poznania. W ostatniej odsłonie zawodniczki Volley Toruń, popełniły szereg błędów i nie zdołały nawiązać wyrównanej walki z zespołem ze stolicy Wielkopolski.

- Powiedziałabym, że był to mecz wzlotów i upadków, bardzo wyraźnych. Dosłownie. Ogromnie cieszy to, że mimo wielu trudności, bo Toruń postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko, udało się zakończyć mecz z uśmiechem na ustach - podkreślała Natalia Bogdanowicz, libero Enei Energetyka Poznań po ostatnim gwizdku meczu rozgrywanego w hali miejscowego UCS.

Volley Toruń - Enea Energetyk Poznań 2:3 (19:25, 25:23, 25:23, 18:25, 9:15)

7 kolejka 1 Ligi Kobiet w Poznaniu rozegrana zostanie już najbliższy piątek 2 listopada. Czeka nas prawdziwy hit, ponieważ Enea Energetyk Poznań podejmie na popularnej „Chwiałce” zespół MKS Dąbrowa Górnicza, który jeszcze w ubiegłym roku występował w Lidze Siatkówki Kobiet. Pierwszy gwizdek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
marketing@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2019 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7