AKTUALNOŚCI

09.08.2018 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań rozpoczyna walkę o siatkarską elitę!

Poznańska drużyna na początku sierpnia rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się sezonu 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Czwarty zespół ubiegłorocznych rozgrywek został mocno przebudowany, a celem w nowym sezonie jest strefa medalowa. „Cichym marzeniem jest awans do ekstraklasy” - mówi Karolina Różycka, wielokrotna reprezentantka Polski i najbardziej doświadczona zawodniczka w ekipie.

Enea Energetyk Poznań debiut na siatkarskich parkietach 1 Ligi Kobiet zaliczyła w ubiegłym sezonie. Startując jako beniaminek rozgrywek drużyna została zbudowana całkowicie od zera. Celem było miejsce w najlepszej czwórce 1 Ligi, co się udało. W walce o brązowy medal lepszy okazał się zespół z Wieliczki, a poznanianki zakończyły sezon na bardzo dobrym czwartym miejscu.

Nowy sezon, nowe cele!

Z początkiem sierpnia zakończył się okres wypoczynkowo-regeneracyjny, a siatkarki Enea Energetyk Poznań rozpoczęły treningi w przebudowanym składzie. Z poprzedniego sezonu pozostały rozgrywające Aleksandra Pasznik i Iwona Zuzel, libero Karolina Bohdanowicz i Natalia Bogdanowicz oraz przyjmujące Barbara Cembrzyńska i Klaudia Świstek. W letnim oknie transferowym do zespołu dołączyło 6 nowych zawodniczek. Katarzyna Urbanowicz, Simona Dreczka oraz Aleksandra Muszyńska będą występować na środku bloku, Izzabella Rapacz i Aleksandra Omelaniuk zagrają na ataku, natomiast Karolina Różycka wzmocni przyjęcie poznańskiej drużyny. Podobnie jak w roku ubiegłym uzupełnieniem składu będą juniorki Agata Sklepik i Alicja Szafrańska. 

Tegoroczny skład Enea Energetyk Poznań jest kompozycją młodości i doświadczenia. Najbardziej utytułowaną siatkarką w ekipie jest wielokrotna reprezentantka Polski Karolina Różycka (Kosek). - Z dziewczynami nie spotkałyśmy się wcześniej na parkiecie, dopiero się poznajemy, więc za wcześnie na oceny. Jednak już teraz mogę powiedzieć, że bardzo podoba mi się ich podejście i zaangażowanie na treningach. Jeśli dalej będziemy ciężko pracować to przed nami same sukcesy! - mówi Karolina. - O Energetyku słyszałam wiele dobrych opinii, z Poznania podchodzi mój mąż, tu mieszkamy i tutaj urodził się nasz synek, dlatego jak tylko pojawiła się okazja dołączenia do drużyny nie wahałam się ani chwili. Moim celem jest rozegrać sezon bez kontuzji, a cichym marzeniem awans do ekstraklasy. Do tego jednak daleka droga, a my jesteśmy na jej początku - dodaje Karolina. 

Przygotowania ruszyły

- W pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego zostały przeprowadzone badania z fizjoterapeutami, badania lekarskie oraz testy motoryczne. Teraz ćwiczymy fizycznie z elementami siatkówki i poznajemy zawodniczki. Przed nami z pewnością dużo pracy, aby zespół odpowiednio funkcjonował i był zgrany zgodnie z oczekiwaniami. Bez wątpienia ważna jest też atmosfera, która pomoże nam skrystalizować zespół i utrzymać efektywność pracy. Mamy świetny sztab - pozostał z nami trener Dominik Hajduk i statystyk Krzysztof Kuźniak, natomiast dołączyli do nas trenerzy przygotowania motorycznego Michał Jędrzejczyk z Allstar Athletics i Jakub Gdula oraz fizjoterapeuta Bartek Rakowski - powiedział Marcin Patyk, pierwszy trener Enea Energetyk Poznań. 

- Liga z pewnością będzie bardzo wymagająca. Jest 14 zespołów i myślę, że poziom będzie bardzo wyrównany. Celem jest lepszy wynik niż w poprzednim sezonie. Wówczas byliśmy bardzo blisko podium, tym razem chcemy na nim stanąć i zdobyć medal - dodaje Patyk.

Budowa silnej korelacji sportu i biznesu

Nowy sezon to nie tylko wyższe cele i poziom sportowy w klubie, to również nowa strategia biznesowo-marketingowa, której celem jest systematyczny rozwój także w wymiarze pozasportowym. - Chcemy budować unikalne miejsce, w którym biznes spotyka się ze sportem, a obie strony tej współpracy osiągają wymierne korzyści. Rozmawiając z partnerami i sponsorami, którzy są zainteresowani promocją przez sport, skupiamy naszą uwagę na ich celach oraz dobieramy takie narzędzia, które pozwolą je realizować - mówi Jakub Matyka, marketing manager klubu. - Zależy nam również na tym, żeby Poznaniacy jeszcze bardziej pokochali siatkówkę. Uruchamiamy nowe kanały komunikacji w mediach społecznościowych, startujemy z nową stroną internetową, a mecze rozgrywane na popularnej „Chwiałce” będą idealnym miejscem na mapie Poznania do spędzenia czasu z całą rodziną - dodaje.

Pierwsza kolejka sezonu 2018/2019 zostanie rozegrana w Poznaniu 29 września, a przeciwnikiem Enea Energetyk Poznań będzie zespół KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wcześniej, na początku września zostanie rozegrany w Poznaniu turniej towarzyski, którego szczegóły przedstawimy niebawem. 

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1

biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Trenerka Karolina Komarnicka - 605 054 405

SIATKÓWKA MŁODZIEŻ
Trener Juniorki - Marcin Orlik - 535 306 192
Trener Juniorki Młodsze - Michał Dudek - 533 460 006
Trener Młodziczki - Mikołaj Adamowicz - 786 817 120 
Trener Minisiatkówki dziewczynki - Przemysław Wodzień - 500 508 742 Trener Minisiatkówki chłopcy - Jakub Wądołowski - 534 924 906
Trener Juniorzy - Dominik Hajduk - 605 586 931
Trener Juniorzy Młodsi i Młodzicy - Szymon Kurowski - 660 546 008


SIATKÓWKA 1 LIGA KOBIET
Kierownik zespołu I ligi - Iwona Zuzel - 508 333 804

SIATKÓWKA 2 LIGA MĘŻCZYZN
Trener Dominik Hajduk - 605 586 931

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2022 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7