AKTUALNOŚCI

23.08.2018 Siatkówka

"Medalowe" plany na hali i piasek w plażowych rzeczach, czyli dwa siatkarskie światy Klaudii Świstek!

- Od młodego wieku swoją przygodę z siatkówką zaczęłam na hali i chyba większe serduszko jest po jej stronie - odpowiada na jedno z naszych pytań Klaudia. Po chwili dodając: - Siatkówka plażowa bardzo dobrze przygotowuje mnie do sezonu na hali, dzięki temu mam kontakt z piłką przez cały rok i mam z tego ogromną frajdę. Zapraszamy do lektury!

O przygotowaniach do nowego sezonu ligowego 2019/2018. o przebudowanym składzie drużyny, ale też o rzeczach zabawnych, jak i z dużym przymrożeniem oka - m.in. o szpilkach, sukienkach oraz damskiej torebce... Smacznej lektury, i z uśmiechem na twarzy Wam życzymy!

Łukasz Klin: Klaudia, co tam słychać dobrego u Ciebie, opowiadaj, bo dawno się nie widzieliśmy, a jeszcze dłużej (chyba) nie rozmawialiśmy?

Klaudia Świstek, (przyjmująca Enei Energetyka Poznań): U mnie jak zwykle pozytywnie. Skończyła się zabawa na piasku a zaczyna na hali  jest teraz cięższy okres bo przygotowujemy się do nowego sezonu, ale każda z nas daje z siebie maximum i robi to z uśmiechem na twarzy.

Stęskniłaś się za halą, tak szczerze, czy jeszcze gdzieś tam piasek w plecaku, czy w rzeczach został gdzieniegdzie się wysypuje (śmiech)?

- Tak szczerze, to pewnie, że się stęskniłam za halą. Akurat piasek dotrzymuje mi towarzystwa przez cały sezon, bo zawsze jakieś ziarenka piasku w plażowych rzeczach się znajdą (śmiech).

Co wolisz bardziej - jeśli można to ogólnie jakoś ze sobą porównać: piasek, czy halę?

Od młodego wieku swoją przygodę z siatkówką zaczęłam na hali i chyba większe serduszko jest po jej stronie. Siatkówka plażowa bardzo dobrze przygotowuje mnie do sezonu na hali, dzięki temu mam kontakt z piłką przez cały rok i mam z tego ogromną frajdę.

Jak już jesteśmy między halą, a piaskiem, lub piaskiem, a halą, to opowiedź proszę szerzej kibicom siatkówki w stolicy Wielkopolski, co robiła Klaudia Świstek w tegoroczne "wakacje"? Było tego sporo i z dobrymi wynikami....

Moje wakacje były dość intensywne  Praktycznie po ostatnim meczu ligowym w tamtym sezonie rozpoczęłam przygotowania do siatkówki plażowej. Pierwsze turnieje i sukcesy były na Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie z moją wspaniała partnerka plażowa Paula Słonecka zajęłyśmy 2 miejsce. Kolejne turnieje były w Zbąszyniu (2 miejsce), Kozienicach (3 miejsce) i potem rozpoczął się cykl turniejów Plaży Open, które odbywały się po całej Polsce. Pod koniec sierpnia odbywają się Finały Mistrzostw Polski w Krakowie, gdzie najlepszych 16 par może brać w nich udział.

Skąd u Ciebie wzięło się zamiłowanie do popularnej "piaskownicy"? Pamiętasz jeszcze swoje początki na piasku, początki te mniej lub bardziej poważne...

Moje pierwsze poważne granie na piasku pamiętam do dzisiaj. Zaczęło się dość spontanicznie  dostałam telefon od Marty Szajer czy nie chciałabym pojechać na turniej Plaży Open w Rybniku z Michalina Tokarska, ponieważ jej plażowa partnerka nie mogła uczestniczyć w tym jednym turnieju. Oczywiście, że się zgodziłam i to była jedna z moich lepszych decyzji  Nie znałam wtedy Miski i pamiętam, że strasznie się stresowałam. Jak się okazało niepotrzebnie. To był niesamowity turniej, poczułam zajawkę, złapałam bakcyla i poznałam świetnych ludzi, dzięki czemu gram teraz co sezon  i szczerze nie wyobrażam sobie nie grać na piasku

Pierwsze zwycięstwo, pierwszy medal pamiętasz? Opowiadaj proszę, co, gdzie, jak i dlaczego..

Z tego co pamiętam to taki pierwszy większy sukces na plaży to złoty Medal Akademickich Mistrzostw Polski wraz z Izabela Błasiak w Gdyni i złoty Medal Akademickich Mistrzostw Europy wraz z Agatą Wawrzyńczyk w Splicie. 

Wróćmy na chwileczkę do hali, bo jesteś dziewczyną z dwóch światów: plażowego i halowego. Poznałaś już swoje nowe koleżanki. Sądzisz, że z tym zespołem jesteście w stanie bić się o czołową czwórkę I ligi?

Myślę, że mamy bardzo ciekawą drużynę. Każda jest ambitna i widać jak ciężko pracuje. Nikt nie narzeka tylko robi swoje. Podoba mi się w jaki sposób trenujemy. Moim zdaniem w tym sezonie liga będzie mocna i wyrównana, ale naszym celem jest medal i jak każdy z nas dołoży swoją cegiełkę to o wynik się nie martwię.

Pochodzisz ze Śląska, a dokładniej z Bytomia. Wcześniej na parkietach zaplecza ekstraklasy kibice mogli Ciebie oglądać chociażby w Nike Węgrów oraz  Karpatach Krosno. A jeszcze była Silesia Volley Mysłowice... Masz za sobą podobnie, jak i drużyna świetny premierowy sezon w Poznaniu,  jak przypadł Ci do gustu Poznań? 

Uważam, że Poznań jest świetnym miejscem na siatkarskiej mapie i nie tylko. Panuje fajna rodzinna atmosfera i każdy robi wszystko żebyś czuła się jak najlepiej. Kibice są, byli i mam nadzieję będą z nami nadal na dobre i na złe. Za co im bardzo dziękujemy!

Masz już może swoje sprawdzone, jak to się teraz popularnie mówi miejscówki w stolicy Wielkopolski? Jeśli tak to nie zdradzaj wszystkich, ale chociaż jedno ulubione miejsce twoje w popularnej "Pyrlandii" możesz krótko zarekomendować

W Poznaniu jest wiele ciekawych miejsc, które nadal odkrywam. Jeśli chodzi o sprawdzone i ulubione miejsca to jedno z nich to Jezioro Maltańskie, można odpocząć i zresetować głowę mamy też z dziewczynami wspólną ulubiona restauracja Rynek95, gdzie mają pyszne burgery i nie tylko.

Co w Twojej ocenie może być znakiem rozpoznawczym, cechą charakterystyczną popularnych #energetykgirls w sezonie 2018/2019? Może będzie to nawet kilka takich siatkarskich stempli...

Myślę, że naszym znakiem rozpoznawczym w tym sezonie może być energia z jaką pracujemy i z jaką będziemy walczyć o każdą piłkę.

Wróćmy jeszcze na chwilę do piasku oraz plażówki. Jakie cechy gry w hali przydają się na piasku i odwrotnie, czyli jakie cechy plażówki ty starasz się np. "przeszczepić" na halę?

Dzięki grze na piasku poprawia mi się skoczność, technika i mam szersze pole widzenia, które mogę potem wykorzystać na hali. Jeśli chodzi o granie na hali to uważam, że przede wszystkim ważna rolę odgrywa siła i doświadczenie meczowe

Za mim przejdziemy do luźniejszych, zabawniejszych pytań, to chciałbym, żebyś tu i teraz zaprosiła wszystkich poznaniaków i nie tylko do wspierania #energetykeirls w sezonie 2018/2019...

Jeśli macie ochotę przeżywać z nami niesamowita walkę i radość z gry to serdecznie zapraszam na nasze mecze! Dla nas każda para rąk jest na wagę złota! Dzięki Waszemu wsparciu możemy zajść jeszcze dalej i osiągać niemożliwego! Gramy razem!

Nikt mnie nie pokona w...

- Głośnym krzyczeniu 

Trzy cechy, które w sobie lubisz?

Otwartość, waleczność, kreatywność

Ulubiony siatkarz i siatkarka to...?

Michał Kubiak i Małgorzata Glinka-Mogentale

Dlaczego warto uprawić sport - w twoim przypadku siatkówkę oraz siatkówkę plażową

Warto uprawiać sport, ponieważ uczy Cię dyscypliny i kształtuje Twój charakter.

Co masz w torebce, plecaku bez czego absolutnie nie ruszasz się np. z domu?

Nie mam nic szczególnego, ale bez portfela, telefonu i słuchawek nigdzie się nie wybieram.

Na co dzień dres, czy sukienka...? albo inaczej na co-dzień na pewno dres, ale czy chętnie, jak jest możliwość to sukienka (śmiech)? 

Oczywiście, jak tylko jest jakaś okazja lub jest dzień wolny od treningu to uwielbiam założyć sukienkę, lepiej się wtedy czuję

Na co dzień adidasy, czy szpilki, a może kompromis, czyli baleriny, a w wydaniu plażowym to klapki lub japonki (śmiech)?

Adidasy i klapki to jest wybór doskonały aczkolwiek cieszę się jak raz na jakiś czas mogę założyć swoje ulubione szpilki

Najzabawniejsza sytuacja związana z grę w siatkówkę; chodzi mi o sytuacje na meczu, poza meczem, ewentualnie dookoła meczu?

Myślę, że w moim wykonaniu jest mnóstwo zabawnych sytuacji i ciężko wybrać tą najzabawniejsza. Jednak najbardziej w pamięci utkwiła mi sytuacja, w której podczas rozgrzewki na bieżni upadł mi telefon a razem z telefonem upadłam ja (śmiech)

Gdybyś mogła być jakąś postacią z bajki , to kogo byś wybrała?

Pierwsza postać jaka przychodzi mi do głowy do Różowa Pantera ale nie wiem dlaczego (śmiech)

Dziękuję serdecznie za rozmowę.

Dziękuję również, miło było.

Rozmawiał Łukasz Klin.

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1

biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Trenerka Karolina Komarnicka - 605 054 405

SIATKÓWKA MŁODZIEŻ
Trener Juniorki - Marcin Orlik - 535 306 192
Trener Juniorki Młodsze - Michał Dudek - 533 460 006
Trener Młodziczki - Mikołaj Adamowicz - 786 817 120 
Trener Minisiatkówki dziewczynki - Przemysław Wodzień - 500 508 742 Trener Minisiatkówki chłopcy - Jakub Wądołowski - 534 924 906
Trener Juniorzy - Dominik Hajduk - 605 586 931
Trener Juniorzy Młodsi i Młodzicy - Szymon Kurowski - 660 546 008


SIATKÓWKA 1 LIGA KOBIET
Kierownik zespołu I ligi - Iwona Zuzel - 508 333 804

SIATKÓWKA 2 LIGA MĘŻCZYZN
Trener Dominik Hajduk - 605 586 931

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2022 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7