AKTUALNOŚCI

27.09.2018 Siatkówka

Startuje 1 Liga Siatkówki Kobiet!

Zakończył się okres przygotowawczy siatkarek klubu Enea Energetyk Poznań. Po dziewięciu intensywnych tygodniach pracy i kilku spotkaniach towarzyskich poznańska drużyna zaczyna zmagania ligowe. Pierwsze spotkanie z KŚ AZS Politechniki Śląskiej zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 29 września o godz. 16:00 w hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Enea Energetyk Poznań debiutowała na siatkarskich parkietach I ligi kobiet w ubiegłym sezonie. Startując jako beniaminek rozgrywek, drużyna została zbudowana całkowicie od podstaw. Celem było miejsce w najlepszej czwórce I ligi, co się udało. W walce o brązowy medal lepszy okazał się zespół z Wieliczki, a poznanianki zakończyły sezon na bardzo dobrym czwartym miejscu. Klub Enea Energetyk Poznań przyzwyczaił kibiców do tego, że nie spoczywa na laurach, dlatego w nowym sezonie cel, jaki został postawiony przed pierwszoligową drużyną, to wywalczenie medalu seniorskich rozgrywek.

Intensywny okres przygotowawczy w nowym składzie

Z początkiem sierpnia zakończył się okres wypoczynkowo-regeneracyjny, a siatkarki Enei Energetyka Poznań rozpoczęły treningi w przebudowanym składzie. Z poprzedniego sezonu pozostały rozgrywające - Aleksandra Pasznik i Iwona Zuzel, libero - Karolina Bohdanowicz i Natalia Bogdanowicz oraz przyjmujące Barbara Cembrzyńska i Klaudia Świstek. W letnim oknie transferowym do zespołu dołączyło sześć nowych zawodniczek. Katarzyna Urbanowicz, Simona Dreczka oraz Aleksandra Muszyńska będą występować na środku bloku, Izabella Rapacz i Aleksandra Omelaniuk zagrają na ataku, natomiast Karolina Różycka wzmocni przyjęcie poznańskiej drużyny. 

Pierwszy miesiąc przygotowań poświęcono w całości treningom na siłowni oraz zgrywaniu nowej drużyny na hali popularnej Chwiałki. W kolejnych tygodniach nasze zawodniczki miały okazję rozegrać kilka spotkań sparingowych. Na pierwsze mecze kontrolne poznanianki udały się do Kościana, gdzie w turnieju towarzyskim zmierzyły się z lokalnym zespołem oraz koleżankami z pierwszoligowych parkietów reprezentujących barwy Budowlanych Toruń. W drugim tygodniu września został rozegrany turniej Poznań Cup, który wpisał się już na stałe w kalendarz imprez sportowych w stolicy Wielkopolski. Nasza drużyna miała okazję sprawdzić się z zespołami Joker Mekro Świecie, UNI Opole oraz KS Pałac Bydgoszcz - klubem który już wkrótce będzie kontynuował zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet, najwyższej klasie rozgrywek. Na ostatni przedsezonowy sprawdzian zawodniczki Enei Energetyka Poznań udały się do Opola, gdzie rywalizowały m.in. z aktualnymi wicemistrzyniami Polski - ŁKS Commercecon Łódź.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 27 września, powiedzieli:

Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań:

Zmagania ligowe będą z pewnością bardzo emocjonujące. W porównaniu do ubiegłego sezonu mocno zmieniliśmy skład drużyny, jednak nadal chcemy, żeby domeną naszej drużyny była „energetyczna” walka do końca o każdą piłkę. Po okresie przygotowawczym możemy zdecydowanie powiedzieć, że mamy młody, ale bardzo zdolny zespół. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel w postaci medalu pierwszoligowych rozgrywek i nie mam wątpliwości, że naszą drużynę stać na jego realizację. 

Marcin Patyk, pierwszy trener Enei Energetyka Poznań:

Okres przygotowawczy zaczęliśmy 31 lipca od spotkania z zespołem. Odbyliśmy testy motoryczne, testy z fizjoterapeutami oraz badania lekarskie. Pierwsze trzy tygodnie pracowaliśmy mocno fizycznie z elementami siatkówki, następnie skupialiśmy się na naszej technice, taktyce i systemach. Pierwszy ligowy przeciwnik z pewnością będzie wymagający. Wszyscy chcą wystartować na początku sezonu jak najlepiej. Trudno określić rywala, nie graliśmy ze sobą. Po kilku kolejkach będzie można bardziej scharakteryzować poziom tegorocznej ligi.

Aleksandra Pasznik, kapitan Enei Energetyka Poznań:

Okres przygotowawczy był ciężki, czyli taki jak powinien być. Przepracowałyśmy ten czas dobrze, zarówno na sali, jak i na siłowni. W tym sezonie chcemy poprawić wynik z poprzedniego sezonu, czyli zdobyć medal, a w drodze po niego wygrywać jak najwięcej meczów, dostarczając kibicom wielkich emocji. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie zespół z Gliwic. Nie miałyśmy okazji zmierzyć się z nimi w przedsezonowych turniejach, ale zrobimy wszystko, żeby rozpocząć ligę od wygranej.

Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei, która jest sponsorem tytularnym klubu:

Jesteśmy przekonani, że siatkarki Enei Energetyka Poznań są świetnie przygotowane do kolejnego sezonu, a ich ciężka praca znajdzie odzwierciedlenie w emocjonujących meczach i w wysokim miejscu w tabeli rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu Enei wspólnie budujemy w Poznaniu mocną drużynę siatkarek, aspirującą do najważniejszych tytułów. Enea, jako firma społecznie odpowiedzialna, od lat wspiera KS Energetyk; teraz ta współpraca nabiera tempa. Wzmacniamy klub seniorski, a także angażujemy się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży.

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

KS ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1
Tel.: 61 865 84 71
biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2021 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7