AKTUALNOŚCI

17.03.2018 Siatkówka

Super siatkówka przy Bukowskiej - Kadetki Enei Energetyka Poznań w Finale Mistrzostw Polski.

Wielką radość sprawiły poznaniakom młode siatkarki Enei Energetyka Poznań. Już w drugim dniu turnieju półfinałowego, którego są gospodyniami w bezdyskusyjny sposób wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Kadetki i juniorki naszego klubu będą jedynymi reprezentantkami Wielkopolski na turniejach finałowych MP.

Wczoraj podopiecznie trenera Marcina Orlika pokonały Lidera Konstantynów Łódzki 3:0 a dziś w pięknym stylu zwyciężyły Trefla Proximę Kraków 3:0 (25:21, 25:14, 25:14). Tylko w pierwszym secie krakowianki próbowały nawiązać walkę z naszym zespołem. Wyrównany początek seta i długie wymiany piłek mogły zwiastować zacięty pojedynek. Końcówka należała do siatkarek z Bukowskiej i to one cieszyły się z prowadzenia 1:0. Drugi set gramy punkt za punkt do stanu 8:8. Enea Energetyk włącza power bank i odjeżdżamy na 20:12. To już po secie. Trener rotuje składem i kończymy drugie starcie 25:14. W trzecim secie siatkarki Proximy nie mogły już nawiązać wyrównanej walki z rozpędzoną Eneą, która kończy set wygrywając do 14 a całe spotkanie 3:0. W meczu Dargfil - Lider jest 3:0 i to oznacza, że w dniu jutrzejszym z Tomaszowem Mazowieckim zagramy o 1 miejsce w turnieju i dobre rozstawienie w finale MP.

W minionym weekendzie juniorki awansowały do finału MP, w środę 1 Liga do TOP 4 a dzisiaj kadetki są w finale MP.