AKTUALNOŚCI

16.03.2022 Siatkówka

Szóste z rzędu zwycięstwo siatkarek Enei Energetyka Poznań! Dziewczyny grają jak z nut i już czekają na sobotni mecz z liderem z Tarnowa

Siatkarki Enei Energetyka są nie do powstrzymania w I lidze. Poznanianki w zaległym meczu pokonały w środę w hali UAM Częstochowiankę 3:0 i była to ich szósta wygrana z rzędu. W sobotę o godz. 17 energetyczne dziewczyny podejmą lidera z Tarnowa. Zapowiada się wielki bój.

 

W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 8:8. Potem sprawy w swoje ręce wzięły Martyna Szczepuła i Agata Plaga. Pozostałe zawodniczki też zresztą zaczęły grać skuteczniej i przyjezdnym w tej sytuacji pozostała walka o przyzwoity wynik premierowej partii.

Po zmianie stron Częstochowianka robiła wszystko, by odwrócić losy spotkania, ale miała za mało argumentów w ataku i w grze na siatce. Z kolei ekipa gospodyń rozgrywała bardzo dobry mecz w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. Klasą dla siebie była wspomniana Plaga, która nie tylko dobrze spisywała się w ataku, ale również w bloku i na zagrywce.

W trzeciej odsłonie spotkania początkowo energetyczne dziewczyny przegrywały (3:5 i 5:8), ale w środkowej fazie seta znów weszły na maksymalne obroty. Piłka po zbiciach częstochowianek często lądowała na aucie lub po ich stronie boiska. Miejscowe wypracowały sobie w końcówce tak komfortową przewagę, że trener Marcin Patyk mógł wpuścić na boisko praktycznie wszystkie swoje rezerwowe. MVP meczu, po raz czwarty w sezonie, została Agata Plaga, która jest w takiej formie, że posadzenie jej na ławce byłoby sabotażem.

W sobotę przeciwko PWSZ Tarnów poznanianki absolutnie nie stoją na straconej pozycji, choć na wyjeździe przegrały 0:3. Wynik spotkania jest jednak trochę złudny, bo w każdym secie wówczas trwała walka do ostatniej piłki. Poza tym Enea Energetyk jest obecnie na fali wznoszącej. Ma wspaniałą serię zwycięstw i może ją kontynuować nawet w starciu z drużyną, która w tym sezonie doznała tylko jednej porażki.

Ciekawostką sobotniego meczu będzie także wizyta w Poznaniu wieloletniej kapitan energetyczek, Klaudii Świstek. Kibice na pewno przywitają ją gorącym oklaskami, ale potem na boisku nie będzie już miejsca na sentymenty.

Źródło: Głos Wielkopolski Radosław Patroniak

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1

biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Trenerka Karolina Komarnicka - 605 054 405

SIATKÓWKA MŁODZIEŻ
Trener Juniorki - Marcin Orlik - 535 306 192
Trener Juniorki Młodsze - Michał Dudek - 533 460 006
Trener Młodziczki - Mikołaj Adamowicz - 786 817 120 
Trener Minisiatkówki dziewczynki - Przemysław Wodzień - 500 508 742 Trener Minisiatkówki chłopcy - Jakub Wądołowski - 534 924 906
Trener Juniorzy - Dominik Hajduk - 605 586 931
Trener Juniorzy Młodsi i Młodzicy - Szymon Kurowski - 660 546 008


SIATKÓWKA 1 LIGA KOBIET
Kierownik zespołu I ligi - Iwona Zuzel - 508 333 804

SIATKÓWKA 2 LIGA MĘŻCZYZN
Trener Dominik Hajduk - 605 586 931

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2022 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7