AKTUALNOŚCI

18.10.2018 Siatkówka

1 liga nabiera rozpędu, w sobotę Enea Energetyk Poznań zagra z UNI Opole!

W sobotę o godz. 17:00 na hali przy ul. Spychalskiego 34 siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrają kolejne ważne domowe spotkanie w rozgrywkach zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem przeciwniczkami będą nieobliczalne w tym sezonie zawodniczki UNI Opole. "Dwukrotne spotkania z Opolem zakończyłyśmy zwycięstwem, jednak nastawiamy się na walkę i do tego spotkania podejdziemy bardzo poważnie" - zapewnia Karolina Bohdanowicz, libero Enei Energetyka Poznań.

Miła niespodzianka ze stolicy polskiej piosenki

Opolanki w tegorocznych rozgrywkach mierzą w coś więcej niż utrzymanie zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet dla swojego miasta. Podopieczne dobrze znanego w naszym klubie, Nicoli Vettoriego, sprawiły już w tym sezonie jedną sensację, pokonując w ostatnim czasie faworyzowaną Wisłę Warszawa (3:2).

W poprzedniej kolejce UNI dzielnie walczyło z jednym z faworytów do medali 7R Solna Wieliczka. Pierwsze dwa sety były dość zacięte i emocjonujące. Dopiero w końcówkach obu z nich podopieczne doświadczonego trenera Ryszarda Litwina, pokazały swoją sportową wyższość. Zawodniczki trenera Vettoriego, okazały się lepsze tylko w trzeciej odsłonie spotkania. Opolanki mają na swoim koncie obecnie pięć punktów i zajmuje dziewiątą lokatę w ligowej stawce.

Wszystko zgodnie z planem, czyli "w czubie" tabeli

W ostatnim spotkaniu Enea Energetyk Poznań w pięciosetowej walce okazał się lepszy w Mielcu, gdzie pokonał tamtejszą UKS Szóstkę, przywożąc do Poznania z dalekiej podroży bezcenne dwa punkty. Podopieczne trenera Marcina Patyka mają obecnie na swoim koncie dziewięć punktów, czyli tyle samo co kolejny kandydat do ligowych laurów - Wisła Warszawa. Obecny dorobek punktowy pozwala popularnym #energetykgirls zajmować wysoką czwartą pozycję w ligowej tabeli.

- Przygotowujemy się do meczu z Opolem bardzo solidnie. Po przegranym meczu z Warszawą miałyśmy jeszcze większe motywacje żeby się spiąć i podejść na maxa do sobotniej walki z Mielcem. Wygrałyśmy za 2 punkty co nas bardzo cieszy. Omówiłyśmy swoje błędy, dzięki którym wiemy jak ich unikać w następnym spotkaniu oraz pozytywne akcje, które dodały nam skrzydeł. Dwukrotne spotkania z Opolem zakończyłyśmy zwycięstwem, jednak nastawiamy się na walkę i do tego spotkania podejdziemy bardzo poważnie - zapewnia Karolina Bohdanowicz, libero Enei Energetyka Poznań.

Enea Energetyk Poznań - UNI Opole w sobotę, 20 października o godzina 17:00
Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1

biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Trenerka Karolina Komarnicka - 605 054 405

SIATKÓWKA MŁODZIEŻ
Trener Juniorki - Marcin Orlik - 535 306 192
Trener Juniorki Młodsze - Michał Dudek - 533 460 006
Trener Młodziczki - Mikołaj Adamowicz - 786 817 120 
Trener Minisiatkówki dziewczynki - Przemysław Wodzień - 500 508 742 Trener Minisiatkówki chłopcy - Jakub Wądołowski - 534 924 906
Trener Juniorzy - Dominik Hajduk - 605 586 931
Trener Juniorzy Młodsi i Młodzicy - Szymon Kurowski - 660 546 008


SIATKÓWKA 1 LIGA KOBIET
Kierownik zespołu I ligi - Iwona Zuzel - 508 333 804

SIATKÓWKA 2 LIGA MĘŻCZYZN
Trener Dominik Hajduk - 605 586 931

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2022 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7