AKTUALNOŚCI

21.10.2018 Siatkówka

Enea Energetyk Poznań pewnie pokonuje Uni Opole i wskakuje na 3. miejsce w tabeli!

Tym razem przeciwniczkami Enea Energetyk Poznań w hali przy ul. Spychalskiego 34 były nieobliczalne w tym sezonie zawodniczki UNI Opole. "Może z boku mecz wydawał się łatwy, szybki i przyjemny. W drugim secie przegrywałyśmy jednak już 17:12, na szczęście wyszłyśmy obronną ręką. Mamy komplet punktów i walczymy dalej"- podkreślała, Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enei Energetyka Poznań po pewnym zwycięstwie 3:0.

Premierowa partia pod pełną kontrolą

Starcie 5 kolejki I ligi kobiet w stolicy Wielkopolski trwało zaledwie trochę ponad godzinę, a sympatycy żeńskiej siatkówki w Grodzie Przemysława absolutnie nie mieli powodów do narzekań. Gospodynie potyczkę z podopiecznymi Nicoli Vettoriego zdominowały praktycznie od pierwszej do ostatniej akcji meczu. Prowadząc w pierwszym secie po asie Klaudii Świstek 5:2, a po kolejnym skutecznym zagraniu w ataku Izy Rapacz 8:4. Kilka akcji później, na szczęście tylko na chwilę, przyjezdne zdołały dogonić wynik, zmniejszając stratę zaledwie do jednego oczka 9:8. Od stanu 12:9 i skutecznych w bloku Świstek – Dreczka, Enea Energetyk Poznań kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Prowadząc nawet 16:10, a całą pierwszą odsłonę wygrywając ostatecznie bardzo wysoko 25:16 po skutecznym ataku z lewego skrzydła Karoliny Różyckiej.

Kto zagrywa ten wygrywa, czyli Świstek Show!

Po krótkiej przerwie i naradach w obu ekipach siatkarki powróciły na boisko. Na placu gry natomiast wydarzenia zaczęły przyjmować trochę inny obraz niż w pierwszej odsłonie. Do pracy solidnie wzięły się zawodniczki UNI Opole, które były bardzo podrażnione swoim występem w pierwszej części gry i utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Obraz seta zmienił się, kiedy trener Marcin Patyk wpuścił na zagrywkę młodą Agatę Sklepik. To właśnie po jej zagrywkach i znakomitych blokach Aleksandry Pasznik poznanianki wyrównały wynik na tablicy punktowej 18:18. Wówczas to swoimi serwisami zaczęła „kuć” w polu zagrywki Klaudia Świstek. UNI nie potrafiło sobie poradzić z serwisami popularnej „Świstu” do tego stopnia, że nawet po przyjętych piłkach podopieczne Nicoli Vettoriego popełniały proste błędy. Ostatecznie druga partia sobotniego starcia zakończyła się zwycięstwem Enea Energetyka Poznań 25:19.

Postawiły przysłowiową kropkę nad „i”

Trzecia odłosna sobotniej rywalizacji na popularnej Chwiałce to już koncert #energetykgirls. Gra układała się doskonale i w połowie tej odsłony i rezultacie 15:8 stało się jasne, że podopiecznym trenera Marcina Patyka nie ma prawa już nic się stać. Tym samym przeszkodzić w kolejnym, cennym ligowym zwycięstwie. Ostatecznie Enea Energetyk Poznań wygrała ostatnią partię 25:13, dzięki czemu 3 cenne punkty pozostały w stolicy Wielkopolskie. Zwycięstwo z kompletem punktów pozwoliło również wskoczyć poznaniankom na 3. miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet.

Enea Energetyk Poznań – UNI Opole 3:0 (25:16, 25:19, 25:13)

MVP meczu: Aleksandra Pasznik (Enea Energetyk Poznań)

- Cieszymy się oczywiście ze zwycięstwa. Grało nam się dobrze, a momentami bardzo dobrze i przyjemnie. Była w nas duża pozytywna energia do grania. Fajnie, że ta pozytywna energia była dzisiaj po naszej stronie i pewnie wygrałyśmy. Opole to dobry i ciekawy zespół. Miałyśmy na opolanki swój szczególny plan. Bardzo się cieszę, że ten plan w pełni wykonałyśmy - powiedziała zaraz po ostatniej piłce, Izabella Rapacz, atakująca Enei Energetyka Poznań.

Następna kolejka 1 Ligi Kobiet zostanie rozegrana już za tydzień. W sobotę 27 października Enea Energetyk Poznań zagra w Toruniu, gdzie zmierzy się z miejscowym Volley Toruń. Konfrontację w Grodzie Kopernika, zaplanowano na godzinę 14:00.

Autor: Łukasz Klin, Enea Energetyk Poznań

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1

biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Trenerka Karolina Komarnicka - 605 054 405

SIATKÓWKA MŁODZIEŻ
Trener Juniorki - Marcin Orlik - 535 306 192
Trener Juniorki Młodsze - Michał Dudek - 533 460 006
Trener Młodziczki - Mikołaj Adamowicz - 786 817 120 
Trener Minisiatkówki dziewczynki - Przemysław Wodzień - 500 508 742 Trener Minisiatkówki chłopcy - Jakub Wądołowski - 534 924 906
Trener Juniorzy - Dominik Hajduk - 605 586 931
Trener Juniorzy Młodsi i Młodzicy - Szymon Kurowski - 660 546 008


SIATKÓWKA 1 LIGA KOBIET
Kierownik zespołu I ligi - Iwona Zuzel - 508 333 804

SIATKÓWKA 2 LIGA MĘŻCZYZN
Trener Dominik Hajduk - 605 586 931

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2022 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7