AKTUALNOŚCI

11.03.2018 Siatkówka

Juniorka wygrywa turniej półfinałowy i awansuje do Finału Mistrzostw Polski!

Zwycięstwem juniorek naszego klubu zakończył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski rozegrany w hali przy ul. Bukowskiej. Trzy dni siatkarskich zmagań obfitowało w niezwykle zacięte i stojące na bardzo wysokim poziomie pojedynki. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły nasze juniorki i z kompletem zycięstw awansowały do finału, który odbędzie się w Dębicy w dniach 04-08 kwietnia.

Pierwsze inauguracyjne spotkanie z BKS Bielsko Biała w piątkowe popołudnie rozgrzało do czerwoności nadkomplet publiczności w hali Energetyka. Pierwszy set wygrany przez poznanianki gładko do 18 zwiastował szybkie zwycięstwo. Po przerwie przyjezdne oswoiły się ze specyfiką naszej hali i zaczęły odrabiać straty. Drugi set na korzyść siatkarek z Bielska Białej i mamy remis 1:1. W trzeciej partii znowu dominuje Energetyk wygrywajac ją do 19  a w czwartej dla odmiany bielszczanki wygrywają do 20. Piąty set od poczatku kontrolują podopieczne trenera Michała Dudka i mamy pierwsze zwycięstwo w turnieju. 

Sobotnie spotkanie z zespołem Budowlanych Łódź to mecz, na miarę Finału Mistrzostw Polski. Po stronie Budowlanych trzy reprezentantki kraju. Po naszej umiejętności i determinacja. W pierszym secie przypieramy łodzianki do ściany od pierwszych piłek. Po serii bardzo dobrych zagrywek i bloków prowadzimy 8:1. Set pod pełną kontrolą kończymy wygrywając 25:16. Druga odsłona dla Budowlanych, które od początku uzyskują kilkupunktową przewagę i utrzymują ją do samego końca. Wygrana do 19 i mamy remis.

Trzeci set wyrównany do stanu 9:8 dla poznanianek. Od tego momentu energetyczki włączają piąty bieg i uciekają łodziankom wygrywając 25:15. Ale drużyna Budowlanych Łódź to nie pierwszaki. Podnoszą się w czwartej partii i od stanu 16:16 zdobywają kilkupunktową przewagę. Przy stanie 24:18 wszyscy szykują się do piątego starcia a Enea Energetyk odrabia straty. Zdobywamy serią 6 punktów. Niestety mylimy się raz a to wystarcza żeby na tablicy pojawił się remis. O zwycięstwie decyduje tie-brak. I tym razem miejscowe ruszają z impetem. Prowadzimy 6:1, 12:3. Oszołominy przeciwnik nie podejmuje walki. Wygrywamy partię do 6 a całe spotkanie 3:2.

Jako jedyny zespół mamy na koncie dwa zwycięstwa ale tabela tak się komplikuje, że w ostatnim dniu musimy wygrać dwa sety z drużyną MOS Wola Warszawa. Pojedynek o bardzo dużym ciężarze psychicznym zaczynamy bardzo nerwowo. Punkt za punkt, walka o każdą piłkę i w finale zwycięstwo MOS Wola 32;30. Drugi set ma dokładnie taki sam przebieg tylką z tą róznicą, że to my jesteśmy górą i wygrywamy 27:25. Połowa planu wykonana ale do awansu brakuje bardzo dużo. Do trzeciej odsłony przystępujemy niezwykle skoncentrowane i pomimo walki punkt za punkt w końcówce jesteśmy spokojniejsi, odskakujemy na 5 punktów i utrzymujemy przewagę do końca wygrywając 25:21.

Mamy to!!!!!!!!!! Jest awans nawet w przypadku przegranej 2:3. 

Ale pomimo zrozumiałego chwilowego rozluźnienia dziewczyny mobilizują się do walki. Przegrywamy 3:7, 9:14. Prz stanie 17:22 odpalamy i wygrywamy kolejno 8 piłek i całe spotkanie 3:1.

Euforia radości! Jesteśmy w Finale Mistrzostw Polski.

Pozostały 3 tygodnie na intensywne przygotowania i wyleczenie drobnych urazów. W Dębicy nie mamy nic do stracenia a wszystko do zyskania. Powalczymy na maksa.

Nagrody indywidualne

MVP - Klaudia Felak

Najlepsza rozgrywająca: Julia Rakowska

Najlepsza środkowa : Oliwia Wasiak

najlepsza libero: Karolina Garstka

Najlepsza przyjmująca: Agata Sklepik

Najlepsza atakująca: Adrianna Wełna

Enea Energetyk Poznań: K. Balicka, W. Przybyło, K. Felak, K. Góźdź, K. Bagrowska, J. Rakowska, A. Sklepik, Z. Melewska, W. Pisarska, O. Wiśniewska, N. Budnik, J. Januszkiewicz, W. Wnuk, J. Krystkowiak, K. Krenz. 

reklama

Sponsor tytularny
Sponsorzy
Partnerzy
Media

ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Adres: 60-780 Poznań ul. Grunwaldzka 1

biuro@energetykpoznan.pl
klub@energetykpoznan.pl

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
Trenerka Karolina Komarnicka - 605 054 405

SIATKÓWKA MŁODZIEŻ
Trener Juniorki - Marcin Orlik - 535 306 192
Trener Juniorki Młodsze - Michał Dudek - 533 460 006
Trener Młodziczki - Mikołaj Adamowicz - 786 817 120 
Trener Minisiatkówki dziewczynki - Przemysław Wodzień - 500 508 742 Trener Minisiatkówki chłopcy - Jakub Wądołowski - 534 924 906
Trener Juniorzy - Dominik Hajduk - 605 586 931
Trener Juniorzy Młodsi i Młodzicy - Szymon Kurowski - 660 546 008


SIATKÓWKA 1 LIGA KOBIET
Kierownik zespołu I ligi - Iwona Zuzel - 508 333 804

SIATKÓWKA 2 LIGA MĘŻCZYZN
Trener Dominik Hajduk - 605 586 931

Skontaktuj się z nami
  • Copyright © 2022 Klub Sportowy Energetyk Poznań
  • Created by H7